Nobel biocare

Tęsiamas tyrimas dėl žarnyno infekcijos protrūkio Kauno kavinėje „Alibi”

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad toliau tęsiamas infekcinio žarnyno protrūkio tyrimas Kauno kavinėje „Alibi”. Rugsėjo 23–24 dienomis šioje kavinėje buvo maitinami Lietuvos jaunių tinklinio sporto žaidynių finalinių varžybų dalyviai. Ūmia žarnyno infekcija susirgo 41 Lietuvos jaunių tinklinio sporto žaidynių finalinių varžybų dalyvis, 29 buvo hospitalizuoti, 12 gydėsi ambulatoriškai.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atlikę patikrinimą UAB „Darpola” kavinėje „Alibi” (Mindaugo pr. 37, Kaunas), rado daug pažeidimų. Patikrinimų metu buvo nustatyta kryžminė tarša, kavinėje nesudarytos tinkamos sąlygos personalui plauti rankas, jas dezinfekuoti. Darbuotoja negalėjo pateikti vištienos įsigijimo dokumentų. Kavinės veikla laikinai sustabdyta. Patikrinimo metu tyrimams buvo atrinkti maisto ir plovinių mėginiai, virtuvės darbuotojai nurodyta pasitikrinti sveikatą.
Ištyrus mėginius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, šešiuose ploviniuose aptikta Auksinio stafilokoko Staphyloccocus aureus bakterijų. Šių bakterijų nustatyta mėginiuose nuo švarių salės indų, daržovių pjaustymo lentos, porcijų dalinimo stalo, šaldytuvo lentynos, žalios mėsos pjaustymo lentos, žalios mėsos peilio. Ploviniuose, maisto produktų mėginiuose salmonelių ar kitų bakterijų neaptikta.
„Tai neeilinis atvejis. Sporto žaidynių organizatoriai turėjo suderinti maitinimo įmonę su Kauno valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, norint kokybiškai pamaitinti tokį žmonių srautą. Kavinės „Alibi” virtuvėje dirbo tik viena darbuotoja, o pamaitinti reikėjo per šimtą žmonių. Peršasi mintis, kad ji galėjo pasikviesti pagalbon su maisto tvarkymu nesusijusių asmenų. Stebina ir kavinės administratorių požiūris – maitinti vaikus neaišku kur įsigyta paukštiena. Kauno kavinė „Alibi” bus įtraukta į nesąžiningų ir padidintos rizikos įmonių sąrašus”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji gydytoja higienistė Rita Sadūnaitė.
Auksinis stafilokokas (Staphyloccocus aureus) – viena iš dažniausiai žmonių aplinkoje sutinkamų bakterijų. Kai kurių pasaulio medikų teigimu, jų galima rasti ant 3 iš 10 žmonių odos, nosies gleivinės. Čia gyvendamos bakterijos tėra normalios mikrofloros dalis ir nedaro jokios žalos. Tačiau tam tikrose situacijose jos gali sukelti įvairias, net ir labai pavojingas infekcijas, šis stafilokokas sukelia ir pūlines ligas. Užsikrečiama tiesiog nuo sergančio arba sveiko žmogaus, nešiojančio šias bakterijas, taip pat per užterštas rankas ar namų apyvokos daiktus. Dažnai tiesiog užtenka paliesti durų rankeną ar kitą paviršių, ant kurių yra bakterijų.
Šaltinis: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybaTAIP PAT SKAITYKITE