Biorythm

Sveikatos apsaugos sistemos pertvarka nesutrikdė ES struktūrinių fondų lėšų panaudojimo

Sveikatos apsaugos sistemos pertvarka neturėjo reikšmingo poveikio Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo gydymo įstaigose efektyvumui, tęstinumui ir tvarumui. Tai konstatuojama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu atlikto vertinimo „Sveikatos sistemos pertvarkos poveikio 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinei paramai” preliminariose išvadose.

Pasak Sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, ministerijai buvo labai svarbu pasitikrinti, kaip vykdant sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programą, panaudojamos Europos Sąjungos paramos lėšos.

„Klausimas, kaip pertvarka įtakojo Europos Sąjungos lėšų panaudojimą labai svarbus. Neabejotina, kad tyrimas buvo būtinas, norint maksimaliai efektyviai naudoti Europos Sąjungos paramos lėšas, o esant reikalui, daryti reikalingas korekcijas, kad didėtų aukštos kokybės paslaugų prieinamumas žmonėms”, – sakė N. Ribokienė.

Sveikatos apsaugos viceministrės teigimu, preliminarios vertinimo išvados parodė, kad pertvarka iš esmės nesutrukdė šalies gydymo įstaigoms sklandžiai naudotis Europos Sąjungos paramos lėšomis, nes vykusi Asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų reorganizacija iš esmės yra suderinta su 2007-2013 m. ES paramos lėšų skyrimu ir naudojimu.

Vertinimas bus baigtas šių metų rugpjūčio mėnesį.

Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE