Nobel biocare

Sveika mityba – misija neįmanoma?

Kas yra sveika mityba? Šiandien apie tai kalbama daug ir įvairiais aspektais. Vieni postringauja apie sveiką maistą ir ragina nevalgyti cepelinų, kiti teigia, kad nesveiko maisto nėra, galima valgyti viską, treti giria dietas, likusieji jas peikia.

Akivaizdu, kad neginčijamos tiesos čia nėra. Ar iš tiesų kalbėjimas apie sveiką mitybą – tai tas pat, kas klausti, kuri religija geriausia?

Sveikos mitybos specialistė, „Sulieknėk sveikai“ kursų vadovė Vaida Kurpienė, remdamasi savo patirtimi, analizuodama naujausias žinias apie maisto produktus bei jų poveikį, sako: „Esminis dalykas, norint SVEIKAI sulieknėti, jaustis sočiam ir be didelių pastangų išlaikyti svorį, yra sveika mityba kaip kompleksas, o ne atsikrų taisyklių vaikymasis. Juk dauguma žurnaluose ir internete ar draugų siūlomų priemonių yra trumpalaikės ir/arba žalojančios sveikatą.”

Taigi. Svarbu ne tik kalbėti apie sveiką mitybą, bet ir suprasti, kad, keičiant valgymo įgūdžius, to reikia laikytis visą gyvenimą. Todėl maitinimasis neturėtų būti kančia ar trumpalaikė užgaida.

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė laidoje pasakoja, nuo ko pradėti, norint keisti valgymo įgūdžius, kodėl svarbu laikytis vienos ar kitos taisyklės, kam reikalingas režimas, ką valgyti pusryčiams, pietums, vakarienei, kuo užkandžiauti, kad būtume sotūs, sveiki ir liekni ir nenorėtume suvalgyti šaldytuvo su visomis durelėmis.

www.bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE