Mollers

Svarbi informacija dėl penktadienio naktį ir ryte sugeneruotų ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų

Kaip ministeriją informavo ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos kūrėjas VĮ Registrų centras, penktadienį nuo 00:00 iki 9:00 val. dėl techninės klaidos neteisingus COVID pažymėjimus dėl PGR neigiamo tyrimo atsisiuntė daugiau nei 800 asmenų. Iš viso neteisingai suformuota 2857 pažymėjimų. Dar prieš pietus sistemoje jie buvo ištaisyti ir atnaujinti, o šių pažymėjimų turėtojai savo paskyroje jau gali rasti teisingas dokumento formas. Jeigu esate vienas iš asmenų, minėtuoju laikotarpiu atsisiuntęs ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, rekomenduojame jį atsisiųsti iš naujo.

Primename, kad Lietuva viena pirmųjų ES pradėjo išduoti šį dokumentą. Į užsienį keliaujantys Lietuvos gyventojai gali atsisiųsti pažymėjimą iš sveikatos portalo http://www.esveikata.lt ir jį naudoti patvirtinimui, jog yra paskiepyti nuo COVID-19 ligos, persirgo šia liga arba turi galiojantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

Be to, svarbu pažymėti, kad prieš keliaujant – būtina pasitikrinti tos šalies, į kurią keliaujate, taisykles. Jas rasite reopen.europa.eu/lt.

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą rasite ČIA.

 

TAIP PAT SKAITYKITE