Hempo

Sutikimą donoro kortelei gauti jau galima pildyti ir vaistinėje

Nuo rugsėjo anketą Donoro kortelei gauti galima užpildyti ir visose „Eurovaistinės“ vaistinėse. Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ palaiko organų donorystės idėją ir pradeda bendradarbiavimą su Nacionaliniu transplantacijos biuru prie Sveikatos apsaugos ministerijos, taip bus siekiama padvigubinti Donoro kortelę turinčių žmonių skaičių.

Per šiuos metus gauti 1406 nauji sutikimai organų donorystės kortelei gauti. Nuo šiol visose „Eurovaistinėse“ klientus vaistininkai supažindins su galimybe tapti organų donorais ir padės užpildyti anketą Donoro kortelei gauti.

Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM direktorius Artūras Bagotyrius sako, kad svarbu, jog apie organų donorystę sužinotų kuo daugiau žmonių, dažnai šiam žingsniui įkvepia kitų žmonių istorijos. „Visada esame dėkingi, kad žmonės dalinasi savo išgyvenimais, nes tikros istorijos yra svariausias argumentas, padedantis suvokti organų donorystės prasmę. Kiekviena transplantacijos istorija yra unikali, padedanti gelbėti žmonių gyvybes, suteikianti viltį pasveikti ir gyventi visavertį gyvenimą,“ – sako Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM direktorius A. Bagotyrius.

„Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė sako, kad organų donorystė yra ne tik svarbus, bet ir labai kilnus žingsnis, taip galime padovanoti kitam žmogui gyvybę. „Vaistininkai kasdien bendrauja su daugybe žmonių, mato neviltyje esančius sunkiai sergančiųjų artimuosius. Mums svarbu prisidėti prie Nacionalinio transplantacijos biuro, kad taip dar daugiau žmonių gyvenime turėtų antrą šansą siekti savo svajonių“, – sako valdybos pirmininkė.

Organų donorystė daugeliui žmonių vis dar yra apipinta mitais ir tam ryžtasi palyginti nedaug žmonių. Šių metų rugpjūtį Donoro kortelę turėjo kiek daugiau nei 30 tūkst. žmonių, daugiausiai tai jaunimas – 18–30 metų žmonės.

Sutikimą organų donorystei galima pasirašyti ir internetu: https://ntb.lt

 

TAIP PAT SKAITYKITE