REXSAN

Sunkiau matantiems žmonėms orientuotis padės skaitmeninis žemėlapis

Modernūs miestai, apsupti dangoraižių, tapo tokie kompleksiškai painūs, kad net su normaliu regėjimu keliautojai jaučiasi atstumti ir pasiklysta erzinančiose takuose, o ką kalbėti apie lankytojus su silpnu regėjimu ar neregius.

Vokietijos dizaineris Rob‘as pasiūlė sprendimą – skaitmeninį žemėlapį, pavadintą „plan.b”, užtikrinantį apčiuopiamą aplinkos vaizdavimą sunkiau matantiems žmonėms, nukreipdamas juos tinkamu, saugiu, sunkiai suprantamu pėsčiųjų taku.

Skaitmeninis žemėlapis ne tik leidžia naudotojui liečiant prietaiso paviršių jausti ir priimti informaciją apie supančią aplinką, bet taip pat paspaudus ant paviršiuje suformuoto iškilusio paviršiaus siūlo ir garsinę informaciją apie vietovės pastatus bei kitus miesto objektus.

Užtikrindamas visą reikalingiausią informaciją apie santykinius atstumus tarp architektūros pastatų ir reikiamo maršruto iki pasirinktos tikslios vietos „plan.b” suteikia galimybę blogai matantiems judėti savarankiškai, laisvai bei saugiai ir nesvarbu, ar keliautojas pažįstamas ar nepažįstamas su aplinka.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE