Nobel biocare

Su ES parama modernizuojamos privačios gydymo įstaigos periferijoje

Su Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama modernizuojamos ne tik valstybinės, bet ir privačios šalies gydymo įstaigos, teikiančios antrinio lygio viešąsias sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. 2009 m. pabaigoje Sveikatos apsaugos ministerijai patvirtinus 2007–2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Investicijos į privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų viešųjų ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų infrastruktūrą” šiam tikslui buvo skirta 17,7 mln. litų.

Beveik 3 tūkstančiai pacientų galės gauti kokybiškesnes, įvairesnes paslaugas privačiame gydytojos Linos Pališaitienės konsultacijų kabinete Panevėžyje. Čia baigtas įgyvendinti projektas echoskopinių tyrimų kokybei ir prieinamumui gerinti. Jam buvo skirta 174 tūkst. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Pasak gydytojos L. Pališaitienės, kabinete beveik 10 metų buvo atliekami echoskopiniai tyrimai, tačiau senajame echoskopas trūko kai kurių funkcijų o tai ribojo norimų atlikti tyrimų spektrą.

„Naujasis echoskopas užtikrina tyrimų įvairovę. Dabar mes galime atlikti ne tik skydliaukės, pilvo organų ar akušerijos, bet ir sąnarių, kaulų, kraujagyslių, ginekologinius tyrimus, kardioechoskopijas. Džiaugiamės galėdami didinti sveikatos paslaugų prieinamumą panevėžiečiams”, – sako gydytoja L. Pališaitienė.

Modernų skaitmeninės endoskopinės įrangos komplektą su Europos Sąjungos parama įsigijo Arūno Žiurlio klinika Telšiuose. Skaitmeninė technologija, lyginant su turimais analoginiais instrumentais, leidžia papildomomis priemonėmis fiksuoti vaizdą, informaciją apdoroti ir pateikti specialistams. Tai aukštos raiškos technologija, suteikianti galimybę apžiūrėti vidaus organų kapiliarus, gleivinę ir kitas struktūras, užtikrinant geriausią endoskopinių vaizdų kokybę. Šio projekto įgyvendinimui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 250 tūkstančiai litų.


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE