Biorythm

Specialistė: vaistų žudikų „Mediator” lietuviai nevartojo

Prancūzijoje kilo skandalas, kai buvo paskelbta versija, kad šalies farmacijos kompanijos „Servier” gaminami vaistai „Mediator” galėjo būti 500 žmonių mirties priežastis.

Šią sensacingą žinią paskelbė Sveikatos produktų sanitarinio saugumo agentūra. „Mediator” vaistai pradėti gaminti 1976 m. Jais buvo gydomi antsvorio turintys diabetu sergantys ligoniai. Kai buvo pastebėta, kad šie vaistai malšina apetitą, juos ėmė vartoti visi sulieknėti norintys sveiki žmonės.

Iki praėjusių metų lapkričio, kai „Mediator” buvo uždrausti, juos buvo vartoję daugiau kaip 300 tūkst. Prancūzijos gyventojų. „Servier” kompanija iš viso pardavė 145 mln. „Mediator” pakuočių beveik 3 mln. žmonių.

Sveikatos produktų sanitarinio saugumo agentūra praėjusiais metais nurodė nutraukti prekybą šiais vaistais dėl to, kad jie sergantiesiems cukriniu diabetu padeda labai mažai. Lyg tarp kitko buvo pažymėta, kad jie gali pažeisti širdies vožtuvus.

„Italijoje ir Ispanijoje šie vaistai nebepardavinėjami nuo 2005-ųjų”, – teigia gydytoja Irene Frachon.

Prancūzijos sveikatos ministras Xavieras Bertrand’as vartojusiesiems „Mediator” patarė kuo greičiau apsilankyti pas savo gydytoją.

Ar šių vaistų nevartojo mūsų šalies gyventojai? Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Endokrinologijos klinikos Diabetologijos sektoriaus vadovė mokslų daktarė Evalda Danytė į šį klausimą atsakė, kad „Mediator” vaistų savo pacientams niekada neskyrė.

„Šie vaistai Lietuvoje nebuvo registruoti, vadinasi, į mūsų šalį nebuvo įvežti”, – nuramino gydytoja E.Danytė.

Ji pabrėžė, kad dauguma svorį mažinančių vaistų turi stiprų šalutinį poveikį arba sukelia priklausomybę. Dėl šių priežasčių jie labai greitai išimami iš apyvartos.

„Kitos šalys greičiau suvokia, kas darosi, negu mes spėjame įsibėgėti”, – apibendrino gydytoja diabetologė E.Danytė.

Gal ir gerai, kad mes nesugebame įsigyti naujausių vaistų?

„Mediator” gaminusi kompanija „Servier” atmeta kaltinimus, teigia „The Daily Telegraph”.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE