Gudručio vaistinė

Specialistai: „Mokslo metams reikėtų pradėti ruoštis anksčiau“

Dauguma didžiųjų Lietuvos miestų moksleivių ir jų tėvelių naujiems mokslo metams pradeda ruoštis likus vos keletui dienų iki rugsėjo 1-osios, rodo šią vasarą atliktas tyrimas. Specialistų teigimu, pradėję anksčiau rūpintis mokyklinėmis prekėmis, jie išvengtų problemų, kurias sukelia skubotas pirkimas.

Birželio 18-30 dienomis buvo apklausta 500 Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio gyventojų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų. Paaiškėjo, kad 51,8 proc. respondentų mokyklines prekes savo vaikams pradeda pirkti tik rugpjūčio pabaigoje.

Rugpjūčio pradžioje mokyklines prekes perka 28 proc., liepos mėnesį – 6,2 proc., o birželį – vos 1 proc. apklaustųjų.

„Tyrimo rezultatai tik patvirtina tai, ką mes kasmet matome savo parduotuvėse. Perkant mokyklinius reikmenis reikia išsirinkti tai, kas tinkamiausia ir reikalingiausia vaikui. Svarbu pasirinkti kokybiškas, patvarias prekes, pasitarti su specialistais. Tai ypač svarbu jei jūsų vaikas pradinukas. Tačiau perkant „paskutinę minutę“ tam dažniausiai nebelieka laiko“, – sako vienos iš mokykliniais reikmenimis prekiaujančios bendrovės rinkodaros vadovė Aušra Kazanavičienė.

Daugiau nei pusė respondentų (51,8 proc.) teigė, kad papildomai mokyklinių prekių jiems reikia pirkti 2–3 kartus per metus. Iš karto visiems metams apsipirkti pavyksta tik 14,2 proc. respondentų.

Pasak atstovės, tinkamesnis laikas apsipirkti – nelaukiant pačios vasaros pabaigos. Taip išvengiama pirkėjų grūsties, skubos, atsiranda didesnė galimybė rinktis. Prieš pat mokslo metus galima ir nerasti norimo dizaino ar formos svarbiausių mokyklinių pirkinių – kuprinės, plunksninės, dėklo sąsiuviniams.

Pasak jos, mokyklines prekes reikėtų pirkti ne tik anksčiau, bet ir specializuotoje kanceliarinių prekių parduotuvėje, kurios kvalifikuoti specialistai padės tinkamai suformuoti vaikui reikalingą mokyklinių prekių krepšelį: suteiks išsamią informaciją apie konkrečiai klasei reikalingus mokyklinius reikmenis ir parinks juos pagal kiekvieno individulius poreikius.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE