Eurovaistinė

Skutimasis: kančia ar malonumas?

Stebint reklamą per televiziją, atrodo, jog moterims plaukai auga visur. Jos skutasi, depiliuojasi ir patenkintos vaikšto bent mėnesį. O kas gi pasirūpins vyrais, kurių skutimosi peiliukas laukia kasryt?

Nuo akmens amžiaus

Skutimosi istorija prasideda dar akmens amžiuje. Tada neandertaliečiai pradėjo rautis kūno plaukus, juos dažyti ir daryti tatuiruotes ant neplaukuotos odos.

Gerokai vėliau, 30 tūkst. metų prieš Kristų, atsirado vienkartinio peiliuko prototipas – titnago ašmenys. Tiesa, jie greitai atšipdavo, tačiau dabartiniai vienkartiniai peiliukai taip pat neilgam…

Mada neauginti plaukų įsivyravo maždaug 500-aisiais metais prieš mūsų erą. Prie galvos ir barzdos plaukelių šalinimo populiarumo prisidėjo Aleksandras Didysis, kuris nestodavo į dvikovą, jei barzda būdavo bent truputį atžėlusi.

Romėnų vyrai turėjo po asmeninį kirpėją, kuris kasryt atlikdavo skutimosi procedūras. Graikas pirmą kartą turėdavo nusiskusti 21-erių. Tai buvo ritualas, po kurio vaikinas tapdavo tikru vyru.

Keičiamo skutimosi peiliuko idėją 1895 metais Jungtinėse Valstijose pasiūlė Kingas Kempas Žiletas. Taip atsirado populiarusis T formos skustuvas, kuriuo skutamės iki šių dienų.

Tegyvuoja tradicijos

Ir šiuolaikiniame pasaulyje skutimasis – vienas iš populiariausių plaukelių šalinimo būdų. Lengva, paprasta, greita, tačiau ar malonu, kai tai reikia daryti kiekvieną rytą? Vyrai, žinoma, vienu balsu atsakys „ne”. Tačiau netgi šį „nemalonumą” galima padaryti malonesnį. Juk skutimosi priemonių yra skirtingų.

„Skustis mašinėle yra greičiau, patogiau, nereikia jokių papildomų priemonių (skutimosi putų ar želė), be to, mašinėle patogu pasiekti visas veido vietas, nusiskutama švariau, o ir kainos prasme apsimoka. Juk vienkartiniai peiliukai nėra pigūs, o keisti juos reikia dažnai. Geriau jau pasitaupyti pinigėlių ir įsigyti gerą šiuolaikišką mašinėlę, – pataria grožio salono „Gintarė” kosmetologė Audronė Ignatavičienė. – Beje, kai kurių vyrų oda itin jautri, o peiliukai ją gali sudirginti dar labiau. Žinoma, ir čia yra išeičių: naudoti priemones prieš ir po skutimosi. Tuomet sumažės rizika įsipjauti, o ir nemalonių sudirgusių odos lopinėlių bei bėrimų bus gerokai mažiau.”

O kaipgi dėl skutimosi peiliuku? „Tai senas ir populiarus metodas, tačiau peiliukus keisti reikia itin dažnai, mat priešingu atveju jie tampa netgi pavojingi – ant jų atsiranda bakterijos, kurios gali sudirginti odą, tad vietoj švarios ir glotnios odos galite turėti rimtų rūpesčių”, – sako kosmetologė.

Kaip skustis taisyklingai?

Vidutiniškai barzdos plaukai vyrams per parą užauga 2 mm, tad, norint išlaikyti gerą išvaizdą, būtina skustis kiekvieną dieną.

Jeigu nutarėte skustis tradiciškai, patarsime, kaip taip daryti dar ir taisyklingai. „Pirmiausiai, žinoma, suvilgykite veidą šiltu vandeniu, kuris paruoš odą bei padės pasiskirstyti skutimosi priemonei: putoms ar želei, kurias būtina įsipurkšti į delną, o vėliau, sukamaisiais masažo judesiais paskirstyti ant veido, – pataria A.Ignatavičienė. – Tiesa, padauginti skutimosi priemonės neverta. Sluoksnis turi būti plonas, priešingu atveju peiliukas paprasčiausiai užsikimš.” Be to, būkite atidūs rinkdamiesi skutimosi priemones, atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Patartina naudoti tokias, kuriose yra mažai dirginančių kvapiųjų ir dažomųjų medžiagų.

Kuria kryptimi skustis? „Žinoma, plaukelių augimo kryptimi, iš viršaus žemyn tik peiliuko jokiu būdu nereikia labai spausti”, – sako kosmetologė.

Po kiekvieno brūkštelėjimo praplaukite peiliuką šiltu vandeniu ir skuskitės toliau. Po karštu vandeniu plauti nepatartina – greitai atšips.

Visų pirma reikėtų nuskusti skruostus, tada pereiti prie panosės ar smakro, kur plaukeliai būna tankiausi ir storiausi. Duokite jiems laiko suminkštėti nuo skutimosi priemonės, kuria pasitepėte.

„Po skutimosi nusiprauskite veidą vėsiu vandeniu. Tam, kad nuramintumėte odą, patepkite balzamu po skutimosi ar specialiu kremu, – sako A.Ignatavičienė. – Atkreipkite dėmesį, ar jūsų naudojamoje priemonėje nėra alkoholio, nes jis sausina odą. Todėl kasdieniam naudojimui tokios priemonės nėra tinkamos, ypač jeigu oda jautri. Beje, neverta teptis veido ir žmonos kremu. Juk nežinote, kokio tipo odai bei kokiam tikslui jis skirtas, o netinkamas kremas gali užkimšti poras ir sukelti uždegimą.”

Po skutimosi galima naudoti drėkinamąją emulsiją. Tai ypač lengvos struktūros priemonė, kuri mažina odos sudirginimą po skutimosi, ramina uždegimą, drėkina odą bei saugo nuo spuogų susidarymo, be to, pasižymi antibakteriniu poveikiu.



TAIP PAT SKAITYKITE