Kodėl per mažai rūpinamės sveikata? „Gyvenimas šia diena, rytojus nesvarbus, man reikia šiandien užsidirbti keletą litų, nes finansiškai gyvenimas nėra lengvas. žmonės susikoncentravę į savo veiklą, o sveikata nėra svarbi”, – įsitikinęs psichiatras – psichoterapeutas Viktoras Šapurovas.
Nesirūpinimas savo sveikata, kol neištinka ligos, turi kelias priežastis. „Atvykimas į polikliniką nėra tokia paprasta ir komfortiška procedūra, kadangi tenka stovėti eilėse, užsirašyti prieš kelias diena. Nesirūpinti sveikata – tarsi ir būdas išvengti nepatogumų”, – aiškina gydytojas.
Dar viena pusė – dauguma žmonių mano, kad pas gydytoją eiti pavojinga dėl to, kad jis būtinai ras kokią nors ligą. „Gydytojas – lyg blogų naujienų šaltinis. Bloga naujiena kiekvienam žmogui yra nemaloni. Toks mąstymas likęs iš sovietmečio, kai gydytojo geriau vengti”, – tikina V.Šapurovas.
Pasak jo, kiekvienas turėtų galvoti taip: nesvarbu, kokia liga, aš tikrai gausiu pagalbą, aš tikrai pasveiksiu ir būsiu laimingas.
„Vairuojant automobilį tenka pastebėti įdomų reiškinį: kurie pėstieji labiausiai linkę pažeisti taisykles – pensininkai bet kuriuo paros metu eina per gatvę abejingi, tarsi ir nuvertinę savo sveikatą, savo gyvybę”, – pastebi psichiatras.
Jis džiaugiasi tuo, kad žmonės jau žino, ką daro širdis. Prieš 100 metų tokių žinių turėjo ne kiekvienas. „Knygose ir kinematografijoje širdis – meilės organas. Fiziologiškai tai organas, pumpuojantis kraują. Tai – ypatingas organas, skirtingai nuo kitų, negalintis pailsėti. Tai vyksta nuolat, kiekvieną sekundę. Širdis gyvybiškai būtina, jos sustojimas reiškia žmogaus mirtį”, – paaiškina pašnekovas.
Kaip prasideda širdies ligos? Jos turi priežastis, iš kurių ypač svarbūs stresai ir nesubalansuota mityba. Tradicinė lietuviška mityba širdžiai nepalanki.
Kalbant apie širdies ligas labai svarbu, kaip žmogus pasirengęs priimti stresą. „Neretai tenka pastebėti auklėjimo spragas, kai vaikas užauga perdėtai reaguodamas į stresą. Tėvai turi išmokyti vaikus adekvačiai reaguoti į stresą. Perdėta reakcija yra palanki stresinės kilmės širdies susirgimui, pirmiausia – širdies koronarinių kraujagyslių ligai. Tai – kelias į priešinfarktinę būseną ir infarktą”, – pastebi V. Šapurovas.
Sunkius širdies susirgimus lydi kvėpavimo sutrikimai. Kai žmogus sunkiai kvėpuoja, jis jaučiasi neįgalus, negali būti fiziškai aktyvus, koks buvo anksčiau. žmogus jaučiasi gęstantis, be perspektyvos, pesimistiškai vertina ateitį. „Širdies ligos neretam žmogui sukelia nerimą, kad jis dabar turi save saugoti nuo streso. Realiai jis gyvena jausdamas įtampą ir laukia, kada bus stresas. Jeigu yra buvę vienokių ar kitokių priepuolių, ligonis su baime laukia, kada jie vėl pasikartos”, – reziumuoja gydytojas.
Ar žinote, kad:
ASPIRIN CARDIO gali Jums padėti kaip pirminės prevencijos medikamentas, kurio reguliarus vartojimas sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
Šį vaistą galima naudoti ir jau turint širdies ir kraujagyslių problemų tam, kad išvengtumėte tolesnių komplikacijų. Patyrus infarktą ar insultą antrojo galima išvengti reguliariai vartojant ASPIRIN CARDIO.
Būtinai pasitarkite su gydytoju, kad būtų skirtas tinkamiausias Jums gydymo metodas, į jį įtraukiant ir ASPIRIN CARDIO.
„Aspirin Cardio” pristato:
atsakyk ir laimėk puikius prizus!
Ko reikia, kad tavo širdžiai
būtų gera?
Artimųjų rūpesčio,
atsipalaidavimo,
geros nuotaikos,
atostogų.
Atsakykite į šį klausimą adresu aspirin-cardio@bosanova.lt
ir laimėkite:
kardiologo konsultaciją;
2 bilietus į „Bohemiečių” operos „Katia Kabanova” koncertinį pastatymą;
viso kūno masažą;
Pagrindinis prizas: savaitgalis dviem SPA Vilnius SANA Druskininkuose.