Walmark

Šią savaitę gyventojai papildomai testuojami 55-iose savivaldybėse

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad geltonojoje ir raudonojoje zonose esančiose savivaldybėse gyventojai yra dažniau testuojami dėl koronaviruso (COVID-19). Šią savaitę papildomi profilaktiniai tyrimai atliekami 55-iose savivaldybėse.

Geltonojoje ir raudonojoje zonose esančiose savivaldybėse profilaktiškai tiriami gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, taip pat pacientai, kurie gydymo įstaigoje praleido daugiau nei 48 valandas.

Atsižvelgiant į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, šalies savivaldybės pagal epidemiologinius rodiklius yra skirstomi į tris zonas – geltoną, žalią ir raudoną.

Žalioji zona reiškia, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Į žalią zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų dalis per savaitę yra mažesnė negu 4 proc.

Geltonoji zona reiškia, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turi būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Į geltonąją zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų dalis – lygi arba didesnė negu 4 proc. arba sergamumas yra 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.

Į raudonąją zoną patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų dalis – 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, taip pat savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtrauktos 34 šalies savivaldybės, geltonąją – 21, žaliąją – 5.

SAVIVALDYBIŲ PASKIRSTYMAS PAGAL ŠVIESOFORO PRINCIPĄ

Žalioji zona

Geltonoji zona

Raudonoji zona

Anykščių r.

Akmenės r.

Elektrėnų

Ignalinos r.

Alytaus m.

Joniškio r.

Rokiškio r.

Alytaus r.

Jurbarko r.

Visagino

Birštono

Kauno m.

Zarasų r.

Biržų r.

Kauno r.

Druskininkų

Kelmės r.

Jonavos r.

Klaipėdos m.

Kaišiadorių r.

Klaipėdos r.

Kalvarijos

Kretingos r.

Kazlų Rūdos

Marijampolės

Kėdainių r.

Mažeikių r.

Kupiškio r.

Molėtų r.

Lazdijų r.

Palangos m.

Neringos

Panevėžio r.

Pagėgių

Pasvalio r.

Pakruojo r.

Plungės r.

Panevėžio m.

Prienų

Radviliškio r.

Raseinių r.

Šakių r.

Rietavo

Ukmergės r.

Skuodo r.

Vilkaviškio r.

Šalčininkų r.

Šiaulių m.

Šiaulių r.

Šilalės r.

Šilutės r.

Širvintų r.

Švenčionių r.

Tauragės r.

Telšių r.

Trakų r.

Utenos r.

Varėnos r.

Vilniaus m.

Vilniaus r.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE