Po pasitarimo su ekspertais Šešėlinė Vyriausybė priėmė nutarimą Dėl ortopedinės avalynės skyrimo ir kompensavimo tvarkos. Posėdis įvyko po to, kai neįgalieji kreipėsi peržiūrėti esamą tvarką, kuri ne tik kad neatitinka neįgaliųjų poreikių, bet ir sudaro galimybes neskaidriai veiklai. Todėl Ramūno Karbauskio vadovaujama šešėlinė Vyriausybė siūlo gerinti ortopedinės avalynės kokybę, griežtinti licencijų tvarką ją gamintiems, aiškiai apibrėžti tokios avalynės pagaminimo terminus ir spręsti kitus, neįgaliesiems ortopedinės avalynės gavimą apsunkinančius veiksnius, kurių neturėtų likti.
„Šešėlinė Vyriausybė atkreipė dėmesį į daugybę veiksnių, kurie užkerta kelią kokybiškos ir savalaikės pagalbos užtikrinimui neįgaliesiems, kuriems reikalinga ortopedinė avalynė. Gėdinga, kad iki šiolgydytojams ortopedams traumatologams nėra sudarytos galimybės padėti turintiems pėdos deformacijų ir sergantiems reumatoidiniu artritu ar podagra, nes iki šiol nėra tokio TLK kodo. Todėl kuo skubiau reikia įtraukti į kodų sąrašą ir podagros/kitų reumatinių ligų sukeltas deformacijas (patvirtintas rentgenologiškai)“, – sako šešėlinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
Nutarimą šešėlinė Vyriausybė pateiks susipažinti Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai. Taip pat nuspręsta kreiptis į Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, siūlant paspartinti Seime Sveikatos draudimo įstatymo straipsnių 26, 26(1), 26(2), 39 pakeitimo ir įstatymo papildymo 34(1) straipsniu, projekto Nr. I-1343 svarstymą. Šešėlinė Vyriausybė taip pat kreipsis į Lietuvos Respublikos sveikatos ministrą Arūną Dulkį ir Valstybinės ligonių kasos direktorių Gintarą Kacevičių, prašant:
- Spręsti ortopedinės avalynės skyrimo ir kompensavimo tvarkos, gamybos terminų, kainų, priemokų tobulinimo klausimus;
- Įvertinti Lietuvos ortopedų traumatologų draugijos siūlymus dėl TLK kodų tikslinimo bei atsisakymo apsunkinančių medikų darbą ir pacientų paslaugų prieinamumą, siuntimų pas šeimos gydytojus ir gydytojus specialistus.