REXSAN

Septynmečio plaukai – metro ilgio

Pirmos klasės slenkstį peržengusio uteniškio Dankano Dovydo Vyšniausko plaukai siekia jo kelius. Tarsi bibliniam Samsonui tėvai savo atžalai plaukų nekerpa nuo pat kūdikystės, rašo „Lietuvos žinios”.

Utenos rajono Daugailių pagrindinės mokyklos pirmokas D.D.Vyšniauskas – realus pretendentas į Lietuvos rekordininkus. Vietą tarp išskirtinių tautiečių septynmečiui turėtų garantuoti metro ir keturių centimetrų ilgio plaukai.

Kalbintas Dankanas juokėsi, jog daugybės žmonių buvęs ne kartą pavadintas ir dabar tebepavadinamas mergaite. Septynmetis prisipažino, kad jam patinkanti žmonių reakcija, kai jis patvirtina esąs tikrų tikriausias berniukas. Dankanas tik pasiguodė, kad vienintelis nepatogumas turėti kelius siekiančius plaukus – tai, kad peša, kai mama juos šukuoja. Visais kitais gyvenimo atvejais būti ilgaplaukiam jam smagu.

Dankano tėtis Giedrius Vyšniauskas atskleidė, kad ilgus plaukus turėjo ir jis, ir jo žmona tapytoja Vaida. G.Vyšniauskas – stalius, o jo sutuoktinė, be kita ko, veisia ir augina šunis. Šeimos galva pasakojo, kad jiedu su žmona yra itin meniškos prigimties. Tiesa, G.Vyšniauskas prisipažino tokių ilgų plaukų kaip Dankanas niekada neturėjęs, jie tesiekę vyro pečius. Dankano mama savo ilgus plakus taip pat nusikirpo visai neseniai. „Savo nukirptas kasas saugome”, – pabrėžė G.Vyšniauskas.

Anot jo, Dankanas jau gimė gana ilgais plaukais. Jie kūdikiui nenuslinko, toliau sparčiai augo ir per metus pasiekė vaiko pečius. Berniuko tėvas tikino negalįs tiksliai paaiškinti, kodėl buvo nuspręsta jam plaukų nekirpti.

„Plaukai buvo gražūs, kam juos gadinti?” – klausė jis. G.Vyšniauskas teigė, kad medikai, tikrindavę berniuko sveikatą, vien pasigėrėdavę jo plaukais. Žmonių Dankanui rodomas dėmesys veikiausiai ir sulaikė jo tėvus nuo sprendimo kirpti sūnui plaukus. Net ir Dankano močiutės, anot G.Vyšniausko, į šį reikalą nesikišo.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE