Nobel biocare

Senoji Utenos ligoninė vėl saugos uteniškių sveikatą

Ilgas Utenos rajono savivaldybės ir VĮ Turto banko dialogas dėl buvusios Utenos senosios ligoninės patalpų, esančių S. Dariaus ir S. Girėno g., kuriose veikė Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcija, perdavimo savivaldybei davė rezultatų: gegužės mėnesį savivaldybę pasiekė Turto banko raštas, kuriame bankas siūlo sutikti minėtas patalpas perimti savo nuosavybėn savarankiškosioms funkcijoms (pirminė asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra) įgyvendinti.

Tai tikrai puiki žinia. Utenos rajono savivaldybės taryba gegužės 27 d. posėdyje sutiko su Turto banko siūlymu ir priėmė sprendimą perimti senosios ligoninės patalpas bei jas patikėjimo teise perduoti valdyti, naudoti ir disponuoti Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei 20 metų laikotarpiui.

Perdavus patalpas Šv. Klaros ligoninei, joje bus išplėtotos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, kurių vis daugiau prireikia  sparčiai senstančiame Utenos rajone. Ligoninėje taip pat bus įkurta daugiau slaugos lovų (apie 50), pagerės sąlygos pacientams. Šiuo metu ligoninėje yra palatų, kuriose gydosi po 5, 6 pacientus. Išplėtus patalpas, bus galima teikti ir trumpalaikės socialinės globos paslaugas (planuojama įrengti apie 20 trumpalaikės socialinės globos lovų), kurių poreikis taip pat yra labai didelis. Pagerės darbo sąlygos ir aptarnaujančiam personalui bei administracijai.

Visa tai – ateities planai, nes norimoms perimti patalpoms būtinas remontas. Remontuotinas plotas nemažas – 1099,62 m2. Remonto darbams reikėtų irgi nemažos sumos – beveik 1 mln. Eur. Dalį lėšų padengtų pati Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė.

 

TAIP PAT SKAITYKITE