Rawpowders

Seniausia pasaulyje moteris atšventė 115-ąjį gimtadienį

Džordžijos mieste Monrou gyvenančiai Besse Cooper penktadienį sukako 115 metų, tačiau šiame seniausio pasaulyje žmogus gimtadienio vakarėlyje, kitaip nei pernai, nedalyvavo dainininko Elvio Preslay antrininkas, praneša vietos žiniasklaida.

Tačiau šiame vakarėlyje dalyvavo vienas Guinnesso (Gineso) pasaulio rekordų knygos atstovas, jau antrąkart įteikęs Tenesyje gimusiai B.Cooper lentelę, bylojančią, kad ji yra seniausias žmogus pasaulyje.

„Galvojome, kad pakaks vienos”, – jos 76 metų sūnus Sidney Cooperis sakė Džordžijos mieste Atlantoje leidžiamam dienraščiui „The Atlanta Journal-Constitution”.

„Ji vis dar prisimena įvairius dalykus ir aiškiai galvoja bei kalba, – pridūrė jis. – Tačiau jai pasitaiko gerų ir blogų dienų. Sakyčiau, jog 80 proc. laiko ji praleidžia miegodama.”
1896 metais Tenesyje gimusi B.Cooper per Pirmąjį pasaulinį karą persikėlė į Džordžiją, ieškodama mokytojos darbo.

Ji susituokė su savo vyru Lutheriu 1924 metais ir susilaukė su juo keturių vaikų. Dabar senolė turi 12 anūkų, taip pat daugiau nei 12 proanūkių ir proproanūkių, nurodė „The Atlanta Journal-Constitution”.

Tais pačiais metais, kai gimė B.Cooper, buvo pirmąkart paskelbtas indeksas „Dow Jones Industrial Average”, vyko pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynės ir buvo pagamintas pirmasis automobilis „Ford”.

„Jos niekada nevargina nerimas”, – teigė jos sūnus.

Pasak vietos žiniasklaidos, Besse atskleidė dar dvi savo ilgaamžiškumo paslaptis.
„Rūpinuosi tik savais reikalais, – sakė ji. – Nevalgau greitojo maisto.”


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE