Walmark

Seimui siūloma griežtinti neapdoroto tabako gamybos ir prekybos kontrolę

Seimui antradienį pateiktos svarstyti Sveikatos apsaugos ministerijos ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento parengtos pataisos, kurios turėtų užkirsti kelią piktnaudžiavimams ir neteisėtai veiklai naudojant tabako žaliavą (neapdorotą tabaką).

Šiuo metu didmeninės prekybos veikla su neapdorotu tabaku nėra licencijuojama. Įvežamas iš kitų valstybių, jis neretai panaudojamas neteisėtai tabako gaminių gamybai. Nesant licencijavimo mechanizmo ir nežinant vietų, kuriose leidžiama verstis veikla su neapdorotu tabaku, sunku kontroliuoti šį procesą ir nustatyti asmenis, užsiimančius šia veikla.

Antradienį Seimui pateiktos svarstyti Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis siūloma įtvirtinti neapdoroto tabako didmeninės prekybos licencijavimą, taip pat neapdoroto tabako pardavimo, laikymo ir gabenimo reikalavimus.

Valstybė, išduodama licencijas bei vykdydama licencijuojamos veiklos priežiūrą, galės įsitikinti ir užtikrinti, kad šia veikla galės verstis tik patikimi, nepriekaištingą reputaciją turintys subjektai.

Atsižvelgiant į šiuos pakeitimus taip pat siūloma įtraukti papildomas nuostatas į Administracinių nusižengimų kodeksą. Jame turėtų būti numatyta atsakomybė už prekybos neapdorotu tabaku pažeidimus.

Siūlomas projektas yra svarbi priemonė, skirta pažaboti neteisėtą neapdoroto tabako apyvartą, mažinti šešėlinę ekonomiką, skaidrinti tabako ir tabako gaminių verslo veiklą, užtikrinant, kad rinkoje dalyvautų tik legaliai veikiantys ir nepriekaištingos reputacijos subjektai.

Projektas, prieš jį patvirtinant nustatyta tvarka turės būti notifikuotas Europos Komisijai ir Pasaulio prekybos organizacijai.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE