Biorythm

Šeimos gydytojai galės daugiau dėmesio skirti pacientui

Galimybės daugiau laiko skirti pacientui bei mažinti laukimo eiles sudarytos Sveikatos apsaugos ministerijai pakeitus pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarką bei bazinių kainų sąrašą. Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio pasirašytas įsakymas skatina ir finansiškai motyvuoja pirminėse ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigose įdarbinti daugiau slaugytojų bei akušerių, dirbančių komandoje su šeimos gydytoju ir galinčių atlikti nemažai su gydymu nesusijusių paslaugų.

„Kaip liudija neseniai padaryta apklausa, pacientai neblogai vertina šeimos gydytojų darbą, bet eilės prie kabinetų vis dar susilaukia priekaištų. Neabejoju, kad naujoji tvarka ne tik padės tirpdyti eiles prie kabinetų, bet ir leis gydytojui daugiau laiko skirti diagnostikai ir gydymui atidžiau įsiklausyti ir vertinti paciento problemas”, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką šeimos gydytojas turėjo dirbti su slaugytoja. Kiekviena šeimos gydytojo suteikta paslauga buvo apmokama pagal atitinkamus įkainius, kurio sudedamoji dalis buvo ir slaugytojo paslauga. Tačiau dažnai šeimos gydytojai atsisakydavo slaugytojų paslaugų. Tokiu būdu šeimos gydytojams tekdavo atlikti nemažai su gydymu nesusijusių pareigų, mažiau laiko ir dėmesio likdavo tiesioginiam bendravimui su pacientu, tuo pačiu didėjo pacientų eilės pas gydytoją.
Pakeitus pirminės sveikatos priežiūros grandžių paslaugų organizavimo, apmokėjimo tvarką ir bazinių kainų sąrašą, finansiškai bus skatinamos tos įstaigos, kuriose dirba daugiau slaugytojų ir akušerių. Apskaičiuojant apmokėjimą, svarbų vaidmenį vaidins įstaigoje dirbančių gydytojų ir slaugytojų etatų santykis. Jei paslaugas teikiančių gydytojų etatų skaičius viršys slaugytojų ir akušerių etatų skaičių, pagal tam tikrą formulę skaičiuojama bazinio mokėjimo lėšų suma bus mažinama. Jei gydytojų ir slaugytojų santykis būtų lygus 1:1,5 arba gydytojo etatui tektų dar daugiau slaugytojų bazinio mokėjimo suma būtų didinama balais, pagal numatytą formulę.

Daugiau informacijos:
Sveikatos pasaugos viceministrė Nora Ribokienė tel. 266 14 03
Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE