Nobel biocare

Saugant pažeidžiamiausias visuomenės grupes – tobulinama profilaktinių tyrimų dėl koronaviruso tvarka

Reaguodama į toliau augantį koronaviruso (COVID-19) plitimą šalyje ir norėdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patobulino profilaktinių tyrimų dėl koronaviruso (COVID-19) asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigose tvarką.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) ir socialinės globos įstaigos, kuriose dirba daugiau nei 10 darbuotojų, turinčių kontaktą su pacientais, privalo su savivaldybėmis suderinti ir patvirtinti profilaktinio atsitiktinio šių įstaigų darbuotojų, dirbančių su pacientais tyrimo organizavimo tvarką. Tokiose ASPĮ ir socialinės globos įstaigose per savaitę ir toliau turės būti ištiriama nuo 10 iki 20 proc. darbuotojų.

Pakeitime įtvirtina nuostata, kad toms ASPĮ  ir socialinės globos įstaigoms, kuriose dirba 10 ar mažiau darbuotojų, nereikia su savivaldybėmis suderinti ir patvirtinti profilaktinio atsitiktinio šių įstaigų darbuotojų tyrimo organizavimo tvarkos, o profilaktiniai tyrimai turėtų būti organizuojami tokiu dažnumu, kad tas pats įstaigos darbuotojas profilaktiškai būtų tiriamas ne dažniau kaip kas 5 savaites. Šis pakeitimas 10 ar mažiau darbuotojų turinčioms įstaigoms leis testuoti savo darbuotojus tokiu pat dažnumu kaip ir didesnėms įstaigoms (kai per savaitę turi būti ištiriama nuo 10 iki 20 proc. darbuotojų, tas pats darbuotojas profilaktiškai tiriamas kad 5 – 10 savaičių).

Su operacijų vadovo sprendimu galite susipažinti čia:

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE