Hempo

Sapiegos medikus maitins krepšinio kamuoliais

Nuo gegužės atlyginimų negaunantys Sapiegos ligoninės darbuotojai gūžčioja pečiais: dirbame, o ką mums daugiau daryti?

Tik viliasi algas gauti iki rugsėjo, kad bent vaikus į mokyklą galėtų išleisti. Tačiau savivaldybė dosnesnė ne medikams, o privačiam krepšinio klubui.

Sumokės iki rudens

Sapiegos ligoninei niekaip nesiseka išsikapstyti iš sunkumų. Darbuotojai jau priprato, kad skurdžių atlyginimų reikia laukti po kelis mėnesius. Kai pagaliau išsireikalauja, paskui ir vėl turi būti itin taupūs, nes žino, kad kitą kartą vėl gali būti tas pats.

Gegužę neapsikentę medikai net žadėjo sustabdyti savo darbo sutartis, jei negaus uždirbtų pinigų, tačiau šio žingsnio pavyko išvengti tąkart radus pinigų atlyginimams sumokėti.

Laikinai medikai buvo nuraminti, bet dabar vėl viskas kartojasi. Atėjo rugpjūtis, o algų dar nėra. Miesto savivaldybė ligoninei iš rezervo skyrė 100 tūkst. litų, tačiau, norint atsiskaityti su visais darbuotojais, reikia dar du kartus tiek.

Visiems Sapiegos ligoninės darbuotojams atlyginimai būtų buvę sumokėti, jei savivaldybė jai būtų paskyrusi tokią sumą, kokią iš rezervo fondo gavo „Lietuvos ryto” krepšinio klubas. Eurolygos atrankos varžyboms surengti šiam to paties pavadinimo dienraščio savininkų valdomam klubui buvo skirta 345,5 tūkst. litų.

„Mes susitvarkysime. Gavome pinigų iš savivaldybės, bet užsidirbame ir patys, nesame jos išlaikytiniai. Iki rugpjūčio pabaigos atlyginimai visiems darbuotojams bus sumokėti”, – žadėjo ligoninės direktorė Palma Aidukonienė.

Iš savivaldybės gauti pinigai darbuotojams jau paskirstyti. Pirmiausia – tiems, kuriems priklauso atostoginiai, kitiems bus sumokėta vėliau. „Šiandien nuotaikos jau geresnės, nes vakar pagaliau gavau pinigų, sumokėjo už atostogas ir dar dalį atlyginimo”, – džiaugėsi poste budinti ligoninės darbuotoja.

Tačiau geromis žiniomis galėjo pasidalyti ne visi. „Nemoka nuo gegužės, tačiau dirbame kažkaip”, – į kalbas nenorėjo leistis gydytoja ir prisipažino bijanti, kad jei pasakys ką nors ne taip, gali netekti darbo vietos.

Nesaldi slaugytojų duona

Ligoninės kieme sutikta slaugytoja šypsodamasi mėgino prakalbinti vežimėlyje sėdintį senuką ir jį atlydėjusią moterį. Ar šiandien ligonis jaučiasi geriau, kokia jo nuotaika, gal ji galėtų kuo nors padėti. Nekilo nė abejonės – finansinių bėdų prispausti slaugytojai nuoskaudų ant pacientų neišlieja.

„Sunku mums, bet ką daryti? Niekur nebuvo lengva, kiek ir kitose įstaigose teko dirbti. Čia pinigai vėluoja, bet bent kolektyvas normalus, visi labai draugiški. Taip laikydamiesi vienas kito ir dirbame”, – pasakojo slaugė, atlyginimo nesulaukianti nuo gegužės. O kai ir sulauks, jis nebus labai džiuginantis – per mėnesį ji uždirba 1100 litų.

„Mūsų valdžia prašo – būkite supratingi, pakentėkite, mes irgi negauname atlyginimų. Bet jei jie prieš tai gaudavo kokius 4 ar 5 tūkst., tai jiems visai kas kita, gali pasitaupyti. O mums net gaunant algas laiku vos sekasi išgyventi. Aš turiu du vaikus, tuoj ruduo, reikės juos į mokyklą išleisti, o už kokius pinigus – neįsivaizduoju”, – guodėsi slaugė ir pridūrė, kad ligoninės vadovybei neturi jokių priekaištų.

Slaugytoja pasakojo, kad kartais net būdavo tokių atvejų, kai prispausti nepriteklių darbuotojai kreipdavosi į vadovybę, sakydavo nebeturintys iš ko gyventi, tuomet kartais jiems būdavo išmokama po kelis šimtus litų, prašoma, kad tik jie būtų supratingi ir ateitų į darbą.

„Visi darbuotojai supranta, kad pinigų neduoda ne dėl to, kad nenori, o kad jų tiesiog nėra. Juk iš buvusių vadovų dabartinė direktorė perėmė didžiules skolas. O juk žinote, kaip sakoma, žuvis pūva nuo galvos. Čia aš ne apie ligoninės vadovybę kalbu, o apie miesto”, – direktorę gynė ligoninės darbuotoja.

Išgelbės jungimas?

Medikai tikisi, kad nuo rugsėjo jų algos bus mokamos laiku – taip jiems esą pažadėjo neseniai ligoninėje apsilankęs meras Artūras Zuokas. Tik klausimas, kaip tai bus padaryta. Kalbama, kad realiausias būdas, kaip bus sprendžiama problema, – Sapiegos ligoninės prijungimas prie finansiškai stipresnės Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės.

Tokiu atveju seniausiai sostinės ligoninei gali tekti išsikelti iš prestižinės Vilniaus vietos. Buvęs ligoninės direktorius Gediminas Rimdeika anksčiau žiniasklaidai yra teigęs, kad visos ligoninės bėdos kyla dėl jos vietos, į kurią tiesiasi ne vienos rankos.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE