REXSAN

Santariškių klinikų pacientai ir gydytojai naudosis „iPad”

Naujajame Santariškių klinikų Akušerijos ir chirurgijos korpuse prie kiekvieno paciento lovos planuojama įrengti terminalus su planšetiniais kompiuteriais.

Jais naudosis tiek gydytojai su slaugytojais, tiek pacientai.

„Prie kiekvienos paciento lovos esamę numatę įrengti po komunikacinę sistemą, kuri tarnautų ir gydytojui, galėsiančiam gauti visą informaciją apie pacientą elektronine forma, ir pacientui, kuris turėtų internetą, televiziją, ryšį su namiškiais ir kt.

Sprendimą dėl konkretaus planšetinio kompiuterio modelio priims elektronikos darbus vykdanti bendrovė, tačiau jau seniau turime dvi palatas su planšetiniais kompiuteriais, esame juos bandę ir daugiau, tad mūsų patirtis su „iPad” yra labai teigiama, ir variantas dėl jų diegimo mums atrodo priimtinas”, – kalba Santariškių klinikų Informatikos ir plėtros centro direktorius Romualdas Jonas Kizlaitis.

Pasak jo, naujajame korpuse neplanuojama „jokių VIP palatų” – terminalai su planšetiniais kompiuteriais turėtų būti prieinami kiekvienam pacientui. Tačiau planšetiniai kompiuteriai būtų skirti ne tik „paciento pramogoms”, bet ir gydymo procesui, elektroninių ligos istorijų, vaistų peržiūrai ir kt.

Santariškių klinikos tikisi, kad palatos su „iPad”, kaip ir visas naujasis korpusas, bus įrengtos šią vasarą.

Jau skelbta, kad praėjusią savaitę pristatytas ir šį penktadienį JAV rinką jau pasieksiantis atnaujintas „Apple” planšetinis kompiuteris „iPad” į Lietuvą atkeliaus vėliausiai per 4 mėnesius, t.y. gerokai greičiau nei pirmoji prietaiso versija.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE