Magne SLEEP FAST

SAM primena: reabilitacijos paslaugos gali būti teikiamos tik su gydytojo siuntimu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad karantino reikalavimai nedraudžia teikti sveikatos priežiūros paslaugų, įskaitant ir medicininės reabilitacijos paslaugas, tačiau vykti į reabilitacijos centrą galima tik turint gydytojo siuntimą.

Poilsio, sveikatinimo ir reabilitacijos centrai, turintys licenciją teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas, gali priimti pacientus, turinčius šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimą, skirtą fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojui, dėl medicininės reabilitacijos paslaugų skyrimo.

Pacientas, norėdamas vykti į reabilitacijos centrą, turi atsispausdinti minėtą siuntimą, kurį galima rasti e. sveikatos sistemoje. Šis dokumentas patvirtins asmens teisę palikti gyvenamąją vietą ir, jeigu reikia, kirsti savivaldybės, kurioje gyvena, ribas.

SAM primena, kad remiantis karantino reikalavimais palikti gyvenamąją vietą ir kirsti gyvenamosios savivaldybės ribas galima tik darbo reikalais, vykstant į tarptautinių maršrutų stotį ar oro uostą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų priežasčių, nurodytų 2020 m. lapkričio 4 d. Vyriausybės nutarime Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“.

Kelionės tarp savivaldybių bus ribojamos iki sausio 3 d., o kiti karantino reikalavimai galios iki sausio pabaigos.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE