Nobel biocare

SAM primena, kada gyventojai turėtų skambinti 1808 ir kur informacijos ieškoti vykstant iš užsienio

Šalyje veikiančiai Karštajai linijai 1808 sulaukiant ženkliai išaugusio skambučių skaičiaus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kada į šią liniją gyventojai skambinti turėtų, o kada – informacijos reikėtų ieškoti kitais būdais. Ministerija taip pat informuoja, kur grįžtantys iš užsienio gali rasti visą jiems aktualią informaciją ir be reikalo neskambinti į karštąją liniją.

SAM pabrėžia, kad nors Karštoji linija nuolat reaguoja į besikeičiančią epidemiologinę situaciją, žmonių pajėgos šalyje nėra beribės. Numeriu 1808 Lietuvos gyventojai turėtų skambinti tuomet, kai reikia užsiregistruoti koronaviruso tyrimui mobiliame punkte, reikalinga konsultacija dėl izoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad į Karštąją liniją žmonės neturėtų skambinti dėl koronaviruso tyrimo prieš vykstant į gydymo įstaigas planiniam stacionarizavimui ar reabilitacijai, nes tyrimai tokiais atvejais atliekami ne mobiliuose punktuose.

Taip pat Karštąja koronaviruso linija neregistruojami žmonės, žinantys, kad turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju arba įtariantys, jog galėjo turėti rizikingą kontaktą. Tokiu atveju reikėtų elektroniniu būdu pateikti savo duomenis NVSC specialistams, užpildant tam skirtą anketą, ir laukti tolimesnių specialistų nurodymų.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad į mobilius punktus 1808 linija registruojami žmonės, kurie jaučia bent vieną koronavirusui būdingą simptomą (pvz., karščiuojama, kosulys, staigus uoslės, skonio praradimas ir pan.).

Taip pat į mobilius punktus Karštąją linija gyventojai registruojami pakartotiniam tyrimo atlikimui, kai dėl lengvos koronaviruso formos ambulatoriškai buvo gydomasi namuose ir siekiama įsitikinti, kad žmogus pasveiko.

Registracija į mobiliuosius punktus galima ir iš paveiktų šalių grįžusiems bei numeriu 1808 skambinantiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų pilietybės. Grįžtantys, bet dar nesantys Lietuvos teritorijoje ar grįžę, bet neturintys lietuviško mobiliųjų paslaugų tiekėjo numerio skambinti turėtų ilguoju numeriu +37052196180. Tačiau ministerija pažymi, kad apie būtinąsias procedūras, grįžus iš bet kurios užsienio šalies, Karštoji koronaviruso linija neinformuoja.

Visi būtini žingsniai, reikalingi atlikti grįžus iš užsienio šalių, bei įvairūs visuomenei rūpimi klausimai (pvz., procedūros patekimo į šalį punktuose, koronaviruso testo reikalavimai, nedarbingumas izoliacijos laikotarpiu ir pan.) detaliai aprašyti NVSC internetinėje svetainėje.

Primename, kad skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje kasdien nuo 8 iki 20 val.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE