Nobel biocare

Rusijoje tūkstančiai žmonių maudėsi lediniame vandenyje

Tūkstančiai Rusijos ortodoksų, švenčiančių Epifaniją (Kristaus apreiškimo arba Trijų Karalių šventę), pirmadienio vakarą ir antradienio rytą šoko į ledinį vandenį iškirstose eketėse per tradicines krikšto ceremonijas.

Maudymosi kostiumėlius arba plačius marškinius vilkintys žmonės lipo į užšalusiose upėse iškirstas kryžiaus pavidalo eketes, tikėdami, kad per šią šventę, kurios metu minimas Jono Krikštytojo atliktas Jėzaus Kristaus krikštas, vanduo įgyja stebuklingų galių.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas naktį iš pirmadienio į antradienį vadovavo liturgijai Jelochovskio katedroje Maskvoje, o antradienio rytą pašventino vandenį.

Tikima, kad švęstas vanduo įgyja gydomųjų galių, todėl tikintieji jo prisipila į butelius.

Kaip praneša naujienų agentūra „RIA Novosti”, Bažnyčios atstovas Vladimiras Legoida perspėjo tikinčiuosius, jog prieš išsimaudant lediniame vandenyje derėtų pasitarti su gydytojais.

Daugelyje Sibiro regionų praeitą naktį termometrų stulpeliai rodė apie minus 30 laipsnių Celsijaus.

Maskvoje lediniame vandenyje išsimaudė apie 58 tūkst. žmonių – gerokai daugiau negu pernai, kai šalčio nepabūgo apie 32 tūkst. gyventojų, sostinės milicijos atstovas Viktoras Biriukovas sakė „RIA Novosti”.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos gelbėtojai prižiūrėjo ceremonijas prie mieste oficialiai iškirstų 46 ekečių. Maskvoje antradienio rytą oro temperatūra buvo minus 15 laipsnių Celsijaus.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE