REXSAN

Rudens ABC: Kaip vaiką įpratinti valgyti daržoves?

Visos mamos nori, kad jų vaikai augtų sveiki, o kad taip būtų, jie turi gauti visų reikalingų vitaminų,mineralų bei skaidulinių medžiagų. Kitaip tariant, sveika mityba –stipraus imuniteto pagrindas.

Kur slepiasi daugelis vaikui (ir ne tik) būtinų vitaminų? Daržovėse. Nuostabu, jei auginate atžalą, kuri noriai kerta morkas, agurkus, pomidorus ir kitas daržoves. Bet nemažai tėvų augina „ožiukus“, kurie vietoj daržovių porcijos tiesiog primygtinai reikalauja saldainio, sausainio ar šokolado gabalėlio. Su vaiku pyktis neverta, geriau apsukriai pagudrauti.

Origono universiteto (JAV) mokslininkų grupės tyrimu yra įrodyta, kad jei vaiką valgio metu pripratinsite gerti vandenį, taip paskatinsite jį valgyti žalumynus. Teigiama, kad vaikai, kurie valgio metu reguliariai geria vandenį, turi didesnį apetitą daržovėms. Tyrime dalyvavo 75 vaikai, kurių amžius nuo 3 iki 5 metų. Paaiškėjo, kad vaikai valgė daugiau šviežių daržovių, kai valgio metu gėrė vandenį,o tie vaikai, kurie valgio metu gėrė gaiviuosius gėrimus, daržovių suvalgė gerokai mažiau.

Studijų bendraautorė Bettina Cornwell sakė, kad vaikai nuo mažens instinktyviai mokosi susieti saldžius ir kaloringus gėrimus, pavyzdžiui, „CocaCola“ su sūriu ir riebiu maistu. Taip vyksta, nes mūsų skonis yra smarkiai paveiktas pakartotinio maisto produktų ir gėrimų poveikio. Juk tai vaikas stebi nuo gimimo – maisto pateikimo namuose racionas ir, žinoma, restoranų, kavinių bei barų meniu formuoja būtent tokią derinimo „politiką“.

Reikia nedaug pastangų – valgio metu prie vaiko pastatyti stiklinę vandens. Pirmą, antrą, trečią kartą vaikas gal jos net nepalies, tačiau tikrai sulauksite dienos, kai jūsų atžala paprašys antros stiklinės vandens. Tokią kultūrą turėtume skleisti ir viešojo maitinimo įstaigose, nes meniu dažniausiai nėra įtrauktas vanduo, o jeigu jis neįtrauktas – galbūt jį jums patieks nemokamai. Sutaupysite ir kartu saugosite savo bei vaikų sveikatą.

Tokio įpročio išugdymas vaikams (o gal ir išsiugdymas sau patiems) padės kovoti ne tik su nutukimu, nesveika mityba, bet ir diabetu.

Kad gyvenimas būtų sveikesnis, pradėkime nuo savęs ir savo mažųjų.

www.bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE