Mollers

Reorganizuojamoje Vilniaus universitetinėje Antakalnio ligoninėje medikai kviečiami nepalikti darbo vietų

Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Pinskus, Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Gintaras Žandaravičius apsilankė universitetinėje Antakalnio ligoninėje, šiuo metu prijungiamoje prie Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, kur susitiko su įstaigos darbuotojais, atsakė į jiems rūpimus klausimus.

Vilniaus mero pavaduotojas Jonas Pinskus, kuruojantis sveikatos sritį mieste, susitikimo metu pabrėžė, kad tokiam miesto Tarybos sprendimui buvo pritarta vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 7 d. nutarimą „Dėl Sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo“. Šiuo nutarimu numatyta, kad Vilniaus universitetinė Antakalnio ir Vilniaus miesto klinikinė ligoninės būtų sujungiamos.

„Jau nuo seniai Vilniuje yra idėja – sukurti tris medicinos centrus-polius: Lazdynų, Santariškių ir Antakalnio. Santariškių centras puikiai kuriasi, o dabar mes žingsnis po žingsnio kuriame Antakalnio centrą. Mūsų tikslas, kad šis centras teiktų kuo daugiau ir kuo kokybiškesnių paslaugų, orientuotų į vilnietį, kad, būtent, vilniečiams teikiant paslaugas būtų pirmenybė“, – teigė J. Pinskus.

Pasak mero pavaduotojo, įstaigos medikams nuogąstauti tikrai nėra pagrindo. Darbuotojų sutikimu bus perrašytos darbo sutartys, tai yra bus perkeliami iš vienos įstaigos į kitą. Tie, kas norės palikti darbo vietą savo noru, bus išmokamos kompensacijos. „Šiais emigracijos laikais geri ir patyrę medikai mūsų miestui itin reikalingi“, – sakė J. Pinskus.

Socialinių reikalų ir sveikatos departamento vadovas G. Žandaravičius ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Adomas Janulionis supažindino darbuotojus su šio sprendimo vykdymo procedūromis.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba liepos 4 d. posėdyje pritarė ligoninių Antakalnyje reorganizavimui – Vilniaus miesto universitetinė Antakalnio ligoninė bus prijungta prie Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, kuri tęs veiklą kaip vienas juridinis asmuo.

„Pertvarkius ligonines, bus atsisakyta kai kurių padalinių dubliavimosi, efektyviau dirbs laboratorijų ir brangių technologijų tarnybos, sumažės administravimo išlaidos, pagerės teikiamų stacionarinių paslaugų kokybė ir prieinamumas vilniečiams. Visa tai leis suvienyti Antakalnio poliaus sveikatos priežiūros žmogiškųjų, finansinių ir vadybinių resursų pastangas. Dėl to vilniečiai tik laimės“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, prie kurios prijungiama Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė, biudžetas subalansuotas, paslaugų kokybė yra tinkama ir nuolatos gerinama. Be to, ši ligoninė darbuotojų ir lovų skaičiumi yra kelis kartus didesnė už Vilniaus universitetinę Antakalnio ligoninę, taip pat daugiau suteikia paslaugų ir turi gerai įrengtą diagnostinę bei gydomąją bazę.

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE