Gudručio vaistinė

Rekonstruos Sveikatos parką

Druskininkų Sveikatos parką Vyriausybė įtraukė į valstybės planuojamų turizmo projektų sąrašą ir jam rekonstruoti iš ES lėšų skirs 4 mln. litų.

Vieno didžiausių Lietuvoje gydomosios kūno kultūros specialistų ir puoselėtojų Karolio Dineikos parke bus atgaivintos senosios sveikatinimo tradicijos, tikimasi pritraukti ir privačių lėšų, praneša LTV „Šiandien”.

Druskininkų Sveikatos parką, prisimindami čia dirbusį pedagogą, gydomosios kūno kultūros specialistą Karolį Dineiką, žmonės lig šiol vadina jo vardu.

Ilgą laiką profsąjungoms priklausiusiame parke dabar pastatai apgriuvę, takai nunykę, 19 hektarų teritorija pušyne visiškai apleista.

Druskininkų bendruomenė, kai parkas atiteko savivaldybei, surinko šiukšles, jis buvo įrašytas į saugotinų kultūros paveldo objektų sąrašą.

„Bendruomenė taip pat prisidėjo prie šios akcijos – ir jaunimas, ir visos organizacijos, ir, aišku, savivaldybė. Nuolat bent jau kosmetiškai tvarkė parką, nes perėmėm jį nepaprastai apleistą”, – sako Kristina Miškinienė, l. e. Druskininkų mero pareigas.

Atgaivinti senosioms tradicinėms sveikatinimo paslaugoms iš ES fondų bus skirta 4 milijonai litų.

Bus atnaujinti sveikatingumo takai, atstatytas jonizacijos paviljonas, kaskadinės maudyklės, pėdų akupresūros baseinas, kad svečiai galėtų mėgautis oro, saulės ir vandens procedūromis po atviru dangumi.

„Manome, kad įrengus viešąsias erdves, verslas čia turėtų ateiti su maitinimo įstaigomis. Taip pat yra minčių įrengti senąsias, tradicines gydyklas”, – pasakoja Druskininkų savivaldybės administracijos direktorius Linas Urmanavičius.

Prieš 30 ir daugiau metų šiame parke kasdien apsilankydavo apie 4 tūkst. lankytojų, vasarą buvo atliekama daugiau nei 400 tūkst. procedūrų.

„Mes didžiuojamės, kad bus atnaujintas jau trečias parkas. Nes parkai yra pasivaikščiojimų, pasimatymų vieta, taip pat atsipalaidavimo ir poilsio vieta. O šiuo atveju istorinė dalis, gydomojo parko dalis, bus išsaugota”, – teigia K. Miškinienė.

Statistika rodo, kad Druskininkuose turistų srautai auga – šiemet Lietuvos poilsiautojų apsilankė trečdaliu daugiau nei pernai, užsieniečių, pavyzdžiui iš Rusijos, – net 66 proc. daugiau.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE