Mollers

Reiklūs vartotojai verčia kavines ir restoranus pasitempti

Pirmąją rugsėjo savaitę Vilniuje laikinai sustabdyta penkių kavinių veikla. Keturios iš minėtų kavinių patikrintos gavus vartotojų nusiskundimų jų veikla, dar vienos kavinės veikla tikrinta planine tvarka. Sprendimai dėl laikino veiklos sustabdymo priimti nustačius bendrų ir asmens higienos, produktų laikymo ir gamybos technologijų pažeidimų, kuriuos efektyviausiai ir per trumpiausią laiką galima pašalinti tik laikinai sustabdžius maisto ruošimą.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Vilniaus VMVT) specialistams atlikus planinį patikrinimą UAB „802 Live” kavinėje (Vilnius, Saulėtekio al. 32), nustatyta maisto produktų laikymo, ženklinimo pažeidimų, rasta maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, tvarkant maistą buvo sudaromos sąlygos kryžminei taršai. Nustačius, kad įmonės darbuotojai nesilaikė bendrų ir asmens higienos reikalavimų ir savikontrolės sistemos procedūrų, ne visi buvo pasitikrinę sveikatą, įmonės veikla laikinai sustabdyta. Uždrausta naudoti ir nurodyta sunaikinti netinkamus vartoti maisto produktus. Atsakingam asmeniui skirta administracinė nuobauda pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Vartotojai skundėsi dėl UAB „Svejolė” kavinės (Klaipėdos g. 2/14-2, Vilnius), UAB „Muskatėlis” restorano „Muskatas” (Konstitucijos pr. 23, Vilnius), UAB „RA Logistics” kavinės (Pelesos g. 57, Vilnius) ir UAB „Alaus skonis” kavinės (Didlaukio g. 1, Vilnius) veiklos. Visi šie vartotojų pranešimai buvo pagrįsti. Patikrinimų metu nustatyta, kad įmonėse buvo nesilaikoma bendrų ir asmens higienos reikalavimų, nevykdytos savikontrolės sistemos procedūros, neužtikrintos tinkamos žaliavų laikymo sąlygos, trūko patiekalų technologinių aprašymų. Restorane „Muskatas” buvo rasta netinkamai laikomų maisto produktų ir maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais.
UAB „Alaus skonis” kavinėje nevykdyta jų deklaruota veikla – negaminami viešojo maitinimo patiekalai, o prisidengiant kavinės vardu, prekiaujama alkoholiniais gėrimais.
Vilniaus VMVT viršininko sprendimu, visų įmonių veikla laikinai sustabdyta, kol bus pašalinti visi maisto saugai įtakos turintys pažeidimai. Atsakingiems asmenims skirtos administracinės nuobaudos pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nori priminti, kad visi planuojantys pradėti, jau vykdantys maisto tvarkymo veiklą ar teikiantys su maistu susijusias paslaugas verslininkai yra atsakingi už jų tiekiamo maisto saugą ir kokybę. Todėl kilus klausimams ar neaiškumams, kaip įgyvendinti savikontrolės sistemų ar kitus reikalavimus, padedančius užtikrinti tiekiamo maisto saugą ir kokybę, jie gali kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ar jos teritorinių padalinių specialistus.

Vartotojai apie pastebėtus pažeidimus visą parą gali pranešti nemokama telefono linija 8 800 40403 arba nusiskundimus pateikti internetu http://vmvt.lt.TAIP PAT SKAITYKITE