REXSAN

R. Šukys: ligoniams skirtas kraujas kokybiškas

Gydymo vietose naudojamas kraujas atitinka visus kokybės reikalavimus, teigia sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Anot jo, tai parodė dviejose vietose atlikti nepriklausomi patikrinimai.

Ministras ketvirtadienį Vyriausybės valandoje teigė, kad didelė dalis kaltės dėl visuomenėje kilusio nerimo, kad ligoniams teikiamas kraujas yra nekokybiškas, o kraujo donorų trūksta, tenka ir jo kolegoms, kurie išsako savo nuomonę, neturėdami pakankamai informacijos.

„Atsakomybę prisiimti turėtų kolegos, kurie, mano požiūriu, ne visada pagrįstai, dažniausiai nepagrįstai, vertinimus įvairiuose televizijos šou išsako, neturėdami reikalingos informacijos taip, kad sukelia nepasitikėjimą visa kraujo donorystės sistema, pačia jos idėja, ir aš tą vertinu neigiamai”, – sakė R. Šukys.

Sveikatos apsaugos ministras pripažino, kad donorų, sutinkančių duoti kraujo neatlygintinai, skaičius mažėja, ir dėl to kraujo donorystės įstaigoms kyla problemų, tačiau, pasak jo, apskritai donorų netrūksta.

Jo manymu, neatlygintinų donorų skaičiaus mažėjimą kaip tik lemia neatsakingos diskusijos apie donorystę visuomenėje, nežinant visų aplinkybių.

„Mano prašymas būtų toks: diskutuoti apie sistemos tobulinimą, bet daryti tai atsakingai”, – sakė ministras.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE