Mollers

R.Šukys: Deklaracija dėl verslo nebaudžiamumo pavojinga žmonių ir valstybės sveikatai

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys mano, kad kelių Laisvosios rinkos instituto, o ne piliečių ir valstybės interesus atstovaujančių ministrų inspiruota deklaracija „Dėl pirmųjų verslo metų” – gali atnešti daugiau žalos nei naudos, ypač sveikatos priežiūros srityje. Ministro įsitikinimu, deklaracijoje fiksuojami šalies priežiūros institucijų vadovų vieši įsipareigojimai visus metus įstatymus pažeidinėjantiems verslininkams netaikyti jokių poveikio priemonių arba tai daryti išimtinais atvejais, savo nuožiūra, kuria pavojingą precedentą nesilaikyti įstatymų, kelia realų pavojų šalies piliečių sveikatai ir gyvybei.

Sveikatos apsaugos ministras R. Šukys mano, kad deklaraciją inicijavę teisingumo ir ūkio ministrai peržengė savo įgaliojimus, be sutarimo, pradėję rinkti svarbiausių šalies priežiūros institucijų vadovų, tarp jų atsakingų ir už visuomenės sveikatos priežiūrą, įsipareigojimus, „vardan verslo konkurencingumo” leisti įstatymų pažeidėjams nevaržomai dirbti ištisus metus.

„Įstatymus reikia vykdyti, o ne kurti strategijas, kaip juos apeiti. Galiu tik apgailestauti, kad keliems ministrams pritrūko išminties ir supratimo pasaulį pamatyti plačiau, o ne per siaurą verslo interesų prizmę. Mano įsitikinimu, deklaracijoje užfiksuoti viešojo administravimo funkciją atliekančių priežiūros institucijų vadovų įsipareigojimai, ne tik prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams, bet ir sukuria labai pavojingą precedentą – vardan menamos pagalbos verslui, atveria vartus sistemingam, ilgai trunkančiam, įstatymų pažeidinėjimui, stato į realų pavojų mūsų šalies piliečių sveikatą ir gyvybę. Pavyzdžiui, pagal šią deklaraciją pradedantis verslininkas visus metus galėtų prekiauti pašvinkusiu, neatitinkančiu reikalavimų, žmonių sveikatai realią grėsmę keliančiu maistu, tačiau liktų ne tik nenubaustas, bet net nesustabdytas. Po pirmojo žmonių apnuodijimo galėtų sekti antras, trečias ir t.t. O jeigu toks „verslininkas” nuspręstų pradėti „biznį” vaistinėje ar chirurgijos klinikoje…? „, – atkreipia dėmesį Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Ministro teigimu, su žmogaus ir visuomenės sveikata susijusiose srityse jokių nuolaidžiavimų ar išlygų negali būti, kadangi tokių veiksmų pasekmės yra labai skaudžios, o kartais – negrįžtamos.

„Atsižvelgdamas į šias aplinkybes tikrai nesutiksiu, kad Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios, už asmens ar visuomenės sveikatą atsakingos institucijos pareigūnas dėtų parašą po šia deklaracija, o jeigu tai jau padarė – prisiimtų visą atsakomybę už galimas pasekmes”, – teigia Sveikatos apsaugos ministras R.Šukys.

SAM Ryšių su visuomene skyriusTAIP PAT SKAITYKITE