Kristoforo klinika

Pusryčių meniu: labiausiai tinka kiaušiniai, mažiausiai – šokoladas

Ar būtina valgyti pusryčius? Šis klausimas dažniausiai iškyla tiems, kurie nespėja ar tiesiog nemėgsta pusryčiauti rytais.

Juk kartais didesnį malonumą suteikia ilgesnis rytinis miegas, nei per prievartą suvalgytas maistas, juolab kad rytais dažnai pasitenkinama vien tik kava.

Gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė teigia, kad pusryčius valgyti – būtina. Pasak jos, pusryčiai ir vakarienė turėtų sudaryti po 25 proc. dienos maisto raciono, o pietūs – 50 proc.

„Pusryčiams gali būti bet koks mėgstamas maistas. Labai gerai, jei pusryčiams valgomas angliavandenių turintis maistas – košės, dribsniai, sumuštiniai. Būtent ryte valgomi angliavandeniai ir užtikrina geresnę dėmesio koncentraciją ir geresnę nuotaiką dienos metu”, – GRYNAS.lt pasakojo A. Jauniškytė.

Dietologė taip pat pataria pusryčiams valgyti kiaušinius, jie gali būti įvairiu pavidalu – virti, omletas ar kiaušinienė.

Visiškai netinka saldainiai, šokoladas, nes jie labai trumpam laikui suteikia sotumo jausmą.

Pasak A. Jauniškytės, nerekomenduotina gerti pusryčiams vien tik kavą, kuri gali skatinti skrandžio rūgštingumą. Su kava derėtų valgyti ir kokį mėgstamą produktą. Svarbu atsiminti ir tai, kad nebūtina valgyti pusryčius vos tik nubudus, tai galima padaryti ir praėjus kelioms valandoms. Iki tol galima išgerti puodelį arbatos ar vandens stiklinę.

Tyrimais nustatyta, kad žmonės, kurie valgo pusryčius: būna darbingesni, geriau koncentruoja dėmesį, jų geresnė atmintis ir nuotaika, rečiau būna nutukę, jų mažesnis „blogojo” cholesterolio kiekis kraujyje, rečiau serga antro tipo cukriniu diabetu.


Grynas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE