REXSAN

PSO: Japonijoje radiacija išplito ribotoje teritorijoje ir nekelia didesnio pavojaus

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) įsitikinusi, kad radiacija iš žemės drebėjimo nuniokotos atominės jėgainės išplito tik ribotoje teritorijoje ir veikiausiai nekelia didelio pavojaus žmonių sveikatai, penktadienį pareiškė šios agentūros atstovas Kinijoje.

„Šiuo metu vis dar nėra įrodymų, kad reikšminga spinduliuotė išplito už arčiausiai reaktorių esančios zonos”, – atstovas Michaelas O’Leary (Maiklas O’Liris) sakė grupei žurnalistų.

„Tačiau taip pat žinome, kad ši padėtis vystosi, ir turime atidžiai ją sekti bei stebėti kas nutiks per ilgesnį laiką. Akivaizdu, kad padėtis gali pasikeisti – ji keitėsi per praeitą savaitę”, – pridūrė jis.

Japonija jau beveik savaitę karštligiškai stengiasi užkirsti kelią temperatūros didėjimui Fukušimos atominėje jėgainėje, kuri buvo pažeista per galingą žemės drebėjimą ir cunamį.

Ekspertai ir pareigūnai baiminasi, kad iš elektrinės pasklidę dideli kiekiai radioaktyvių teršalų gali sukelti rimtą pavojų žmonių sveikatai, o Kinija ir kitos kaimyninės šalys suintensyvino radiacijos fono stebėseną.

M.O’Leary mano, kad tokio incidento poveikis Kinijai būtų mažas, tačiau pabrėžė, kad kiti veiksniai taip pat yra svarbūs.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE