Nobel biocare

Prokurorai nutarė tirti galimą sukčiavimą tiekiant donorų kraują

Vilniaus apygardos prokuratūra ketvirtadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo Nacionaliniam kraujo centrui tiekiant donorų kraują ir kraujo komponentus gydymo įstaigoms.

Anot prokuratūros, tyrimas pradėtas susipažinus su Seimo Antikorupcijos komisijos pateikta medžiaga.

Ketvirtadienį taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas ir dėl Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Kraujo centro galimai nusikalstamos veikos – galimo piktnaudžiavimo bei dokumentų klastojimo.

Šis tyrimas pagal Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Vytenio Kalibato pareiškimą.
Prokuroro nutarimu abu ikiteisminiai tyrimai sujungti, jį atlikti pavesta Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai.

Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į prokuratūrą, nes, jos manymu, Nacionalinis kraujo centras ligoniams tiekė neleistinos kokybės kraują. Santariškių klinikų laboratorijoje ištirti kraujo mėginiai, anot kokybę tyrusios komisijos narės, parodė, kad Vilniaus greitosios pagalbos ligoninei Nacionalinis kraujo centras pardavinėjo kraujo komponentus, kuriuose hemoglobino buvo dvigubai mažiau nei reikalaujama.

Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės Kraujo centro vedėja Emilija Kazlauskienė anksčiau Seime yra teigusi, kad dėl per mažo hemoglobino kiekio jų gydymo įstaiga iš Nacionalinio kraujo centro buvo priversta kraujo pirkti tris ar keturis kartus daugiau.
Nacionalinis kraujo centras šiuos kaltinimus neigia. Anot jo vadovo V.Kalibato, tyrimas galėjo būti atliktas prastai. Jis taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo centre paruoštų kraujo komponentų tyrimų klastojimo.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE