Gudručio vaistinė

Projektas „Olimpinis mėnuo“: apie emocinę sveikatą vaikams pasakoja žinomi sportininkai

Visoje šalyje jau trečią savaitę vyksta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuojamas projektas „Olimpinis mėnuo“, kuris darželių bei pradinių klasių auklėtiniams padeda užsiimti aktyvia fizine veikla bei teikia daugiau žinių apie sveiką mitybą ir kokybišką poilsį.

„Olimpinio mėnesio“ trečios savaitės tema yra emocinė sveikata. Nuotolinę pamoką šią tema ketvirtadienį vedė olimpietis baidarininkas Andrejus Olijnikas. Pamoką peržiūrėti galite ČIA.

Praėjusios savaitės sveikos mitybos pamoką vedė olimpietė Eglė Balčiūnaitė. Pamokos vaizdo įrašą galite peržiūrėti spausdami ČIA.

Lengvosios atletikos sportininkės Brigitos Virbalytės-Dimšienės pamoką apie fizinį aktyvumą rasite ČIA.

Laidos su Lietuvos olimpiečiais sportininkais yra jau trečius metus organizuojamo projekto „Olimpinis mėnuo“ naujovė.

Šiais metais projekte dalyvauja 1376 pradinės klasės ir 107 ikimokylinių įstaigų grupės iš 58 šalies savivaldybių.

Projektą sudaro keturios temos: fizinis aktyvumas, sveika mityba, vaiko gerovė ir kokybiškas poilsis. Kiekvienai jų skiriama savaitė, kurios metu projekte dalyvaujančių ugdymo įstaigų pedagogai, naudodamiesi organizatorių kurta vaizdine medžiaga, rekomendacijomis ir įvairiausiomis užduotimis, supažindina mažuosius Lietuvos gyventojus su sportu ir sveika gyvensena.

Organizatoriai pabrėžia, kad sėkmingam projekto įgyvendinimui ypač svarbus tėvų vaidmuo, todėl šiais metais jų prašoma prisidėti domintis, ką vaikai išmoko, padėti atlikti savaitgaliui užduodamus namų darbus, kartu ieškoti informacijos ir būti pavyzdžiu savo vaikams.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE