Gudručio vaistinė

Prezidentas: turime rimtai pasiruošti ateities pandemijoms

Pirmadienį Prezidentūroje vyko Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas sveikatos forumas „COVID-19 pandemija: krizė, pamokos ir galimybės“. Kalbėdamas forume šalies vadovas pabrėžė, kad itin svarbi užduotis šiuo laikotarpiu – užtikrinti, kad bent 70 proc. gyventojų būtų paskiepyti šią vasarą.

Prezidentas akcentavo, kad turime rimtai pasiruošti ateities pandemijoms, kurių visiškai išvengti bus sudėtinga. „ES solidarumas, investicijos į mokslą ir sveikatos mokslų industriją pandemijos šviesoje parodė savo milžinišką vertę. ES valstybės sulaukė patikimų ir saugių vakcinų nuo COVID-19 vos praėjus mažiau nei metams nuo pandemijos pradžios. Tai neįtikėtinas rezultatas. Kartu tai verčia pagalvoti, ar užtikrinant sklandų verslo, mokslo, nevyriausybinių, viešųjų institucijų bendradarbiavimą negalėtume pasiekti dar daugiau“, – sakė šalies vadovas.

ES sveikatos komisarė Stella Kyriakides sveikino Lietuvą demonstruojant puikius vakcinacijos rodiklius. Kalbėdama forume ji pabrėžė stipresnės ES sveikatos apsaugos sistemų sąjungos poreikį, atskleidė ES siekį stiprinti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centrą (ECDC), Europos vaistų agentūrą (EMA).

Forume dalyvavę sveikatos ekspertai diskutavo, kaip sveikatos apsaugos sistema atrodys po pandemijos, ką šiuolaikinis mokslas ir inovacijos gali pasiūlyti sveikatos sistemai ir kaip efektyviau pasiruošti ateities iššūkiams sveikatos apsaugos srityje. Forume buvo aptarti būdai efektyviau įgyvendinti šalies vakcinavimo programą ir paruošti sveikatos apsaugos sistemą ateities iššūkiams, taip pat sutarta dėl poreikio didinti investicijas į mokslą ir sveikatos mokslų industriją, siekiant proveržio ir inovatyvių sprendimų sveikatos apsaugos srityje.

Forumo pranešimus galite peržiūrėti www.sveikatosforumas.lt.

 

TAIP PAT SKAITYKITE