Gudručio vaistinė

Prezidentas subūrė Sveikatos ekspertų tarybą efektyviam pandemijos plitimo valdymui užtikrinti

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su sveikatos srities specialistais, kurie Prezidento iniciatyva suformuos COVID-19 pandemijos valdymo ekspertų grupę. Sveikatos ekspertų taryba analizuos, vertins ir teiks atsakingoms institucijoms rekomendacijas dėl viruso plitimo stabdymo. Taip pat sieks užtikrinti, kad pandemijos valdymo planai būtų efektyviai įgyvendinti, formuojantis naujai valdančiajai daugumai ir keičiantis Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybei.

„Viruso plitimo valdymui skirtus sprendimus būtina paremti pagrįsta analize ir duomenimis bei kitų šalių gerąja praktika. Taip pat svarbu šią analizę viešinti ir aiškiai komunikuoti visuomenei, kad žmonės suprastų ir pasitikėtų priimamais sprendimais“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pridūrė, kad itin svarbu užtikrinti sklandų pandemijos valdymą valstybėje, keičiantis Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos vadovams.

Prezidento manymu, suburta Sveikatos ekspertų taryba padės sutelkti buvusią ir būsimą sveikatos apsaugos vadovų komandą, kad būtų užtikrintas sklandus darbų perėmimas šaliai, valdant antrąją koronaviruso plitimo bangą.

Ekspertų grupės veikla bus organizuojama trimis – Situacijos analizės ir kiekybinio vertinimo, Visuomenės sveikatos priemonių, Asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir asmenų gydymo – pogrupiais, taip bus ieškoma atsakymų į svarbiausius su pandemijos valdymu ir žmonių sveikatos apsauga susijusius klausimus.

Susitikime dalyvavo Vilniaus universiteto vicerektorė prof. Edita Sužiedėlienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros prof. Mindaugas Stankūnas, LSMU prorektorius prof. Kęstutis Petrikonis, Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas prof. Vytautas Kasiulevičius, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro dr. Aurelija Žvirblienė.

Per susitikimą su sveikatos srities ekspertais Prezidentas aptarė šiandien organizuojamos Europos Vadovų Tarybos nuotolinės sesijos turinį. Kalbėta apie Europos Sąjungos atsaką į antrosios koronaviruso bangos plitimą, aptarti testavimo, greitųjų testų pripažinimo ir vakcinos platinimo klausimai.

 

TAIP PAT SKAITYKITE