Nobel biocare

Prašo geriau informuoti visuomenę apie gripą

Seimo Sveikatos reikalų komitetas prašo žiniasklaidos padėti informuoti visuomenę apie gripo pavojų sveikatai ir prevencines priemones.

Tai nutarta šio komiteto posėdyje, išklausius Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų informaciją apie gripo situaciją Lietuvoje ir jos valdymą.

Esminių pastabų komiteto nariai Sveikatos apsaugos ministerijai neturėjo, tačiau atkreipė dėmesį, kad žiniasklaidoje yra nepakankamai informacijos apie gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevenciją, savivaldybėse vėluojama skelbti gripo epidemiją.

Nutarta siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai skirti daugiau dėmesio visuomenės informavimui apie sergamumą gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, galimas komplikacijas, asmenines apsaugos priemones.

Siekiant sustabdyti užkrečiamųjų ligų plitimą, savivaldybių administracijoms komitetas pasiūlė greičiau skelbti gripo epidemiją sergamumui pasiekus epideminį lygį.   Plintant sergamumui gripu ir peršalimo ligomis, epidemija jau Varėnos ir Prienų rajonuose bei Kauno mieste.   Sezoninis gripas jau pareikalavo keturių žmonių gyvybių.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE