Nobel biocare

Pradėti mankštintis niekada ne vėlu

Sena patarlė teigia: „Gyvenimas – tai judėjimas, o judėjimas – tai gyvenimas”. Tačiau dauguma mūsų ir dirbdami, ir laisvalaikiu per mažai juda. Pastarųjų metų mokslinėse publikacijose teigiama, kad vidutinio intensyvumo fizinis aktyvumas (FA), trunkantis 30 minučių ir ne mažiau kaip 5 kartus per savaitę, išeikvojant apie 200 kcal energijos per dieną (pvz., 30 minučių greitoko ėjimo), stiprina suaugusiųjų sveikatą.
Mokslininkai nustatė, kad pakankamas fizinis aktyvumas stiprina širdies ir kraujagyslių sistemos, griaučių raumenų pajėgumą, padeda išlaikyti sveiką svorį. Jeigu fizinis aktyvumas yra mažesnis, vadinasi, žmogaus gyvensena yra fiziškai pasyvi ir galimi sveikatos rizikos veiksniai. Atsirado net naujas terminas — sėdimos gyvensenos mirties sindromas. Šiuo terminu norima pabrėžti, kad dėl fizinio pasyvumo didėja gyventojų mirtingumas.
Sėdimos gyvensenos mirties sindromo požymiai: silpni raumenys, sumažėjęs kaulų tankis, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje ir šlapime, nutukimas, tachikardija ramybės būsenoje. Šie požymiai sukelia viso organizmo ar atskirų sistemų, organų sutrikimus. Tai priežastys, kodėl privalome kuo daugiau judėti ir mankštintis – kad būtume sveikesni. Ne veltui sakoma, sportas – sveikata.
Jeigu neskiriate laiko laisvalaikiu nors šiek tiek pasportuoti, o norite būti sveikesni, tai bent retkarčiais turime šį tą nuveikti savo sveikatos labui. Pasvalio Visuomenės sveikatos biuras siekdamas paskatinti gyventojus daugiau pajudėti ir taip sustiprinti sveikatą kiekvieną mėnesio antradienį ir ketvirtadienį 17 val. Pasvalio kultūros centro mažojoje salėje organizuoja nemokamus mankštos užsiėmimus. Užsiėmimus veda kineziterapeutė G. Turtinskienė. Specialistė mokina kaip taisyklingai atlikti mankštos pratimus, esant tam tikriems sveikatos sutrikimams. Ateikite, nes pradėti mankštintis niekada ne vėlu.
Pasvalio r. sav. visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė P. Filmanavičienė


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE