REXSAN

Pokalbiai apie sveikatą: Vaikų peršalimo ligos

Bernardinai.tv pristato dar vieną „Pokalbiai apie sveikatą” laidą, kurioje vaikų ligų gydytoja E. Didžiulienė atsako į svarbiausius klausimus apie vaikų peršalimo ligas.

Prasidėjus šaltajam metų laikui, visada padaugėja sergančiųjų peršalimo ligomis. Ypač vaikų, sugrįžusių į auklėjimo ir ugdymo įstaigas. Tėvai neretai nežino – ar gydyti prasidėjusią slogą ir kosulį, ar palaukti, ar jau duoti vaistų, kada kreiptis į gydytoją. Dėl kokių priežasčių peršalimas komplikuojasi ir pereina į įvairius uždegimus?

Vaikų ligų gydytojos Enrikos Didžiulienės klausiame: kas yra peršalimas? Ar tai pavojinga liga? Kokie pagrindiniai simptomai, kaip atskirti paprastą peršalimą nuo gripo? Į ką atkreipti dėmesį, gydant šias ligas ir kada būtina atlikti tyrimus bei vartoti antibiotikus?

Neretai manoma, kad sloga, kosulys ir kiti varginantys simptomai pradeda kamuoti tik smarkiai sušalus, perpūtus skersvėjui ir pan. Tai tik viena iš daugybės negalavimo priežasčių. Vadinamąsias peršalimo ligas gali sukelti per 200 rūšių virusų – tai dažniausia susirgimo peršalimo ligomis priežastis. Virusai pereina iš vieno žmogaus kitam per mažus lašelius, atsirandančius kosint ar čiaudint. Lašeliai ore pasklinda 3–5 metrų atstumu ir išlieka net keletą valandų. Taip pat dažnai apsikrečiama per daiktus, kuriuos lietė sergantis žmogus. Beje, pastebėta, kad per lygius daiktus, tokius kaip metalinės rankenos, virusas perduodamas geriau, nei per porėtus, tokius kaip mediniai daiktai ar popierius.

Sakoma, kad suaugęs žmogus bent kartą per metus suserga nekomplikuota peršalimo liga. Ugdymo įstaigas lankantys vaikai – net 8–12 kartų.

Ne paslaptis, kad vieno vaisto nuo peršalimo nėra, tai mūsų imunitetas privalo susidoroti su infekcija. Tad kaip stiprinti vaikų sveikatą šiuo sezonu, ar ne per vėlu tuo užsiimti dabar? Kas geriau – multivitaminai ar šviežia lietuviška morkytė bei obuolys?

www.bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE