Agatas

Po širdies ir plaučių persodinimo operacijos kaunietis neišgyveno

29-erių metų kaunietis, kuriam naktį iš pirmadienio į antradienį Kauno medicinos universiteto (KMUK) klinikų chirurgai atliko širdies ir plaučių komplekso persodinimo operaciją, antradienio vakarą mirė. Tą portalui Alfa.lt patvirtino KMU Kardiochirurgijos klinikų vadovas bei organų transplantacijai vadovavęs profesorius Rimantas Benetis.

„Tiek prieš operaciją, tiek po jos įsijungė ligonio organizmo patofiziologiniai mechanizmai, tad medikai nesugebėjo optimizuoti situacijos. Vyrui išsivystė inkstų nepakankamumas, pasireiškė kapiliarų pralaidumo sindromas ir multiorganinis nepakankamumas”, – Alfai.lt pasakojo profesorius R.Benetis.

Anot R. Benečio, vyro gyvybę palaikančios sistemos buvo sustabdytos antradienio vakarą, kai medikai suprato, jog ligoniui vilties gyventi nebeliko.

29 metų kaunietis, kuriam buvo persodinti du gyvybiškai svarbūs organai, sirgo širdies yda, jau anksčiau buvo kelis kartus operuotas, tačiau tai jaunam vyrui nepadėjo.

„Jam jau senokai buvo siūlyta širdies ir plaučių transplantacija. Tačiau labai sudėtinga rasti donorą, kurio organai tiktų recipientui”, – teigė profesorius R.Benetis. Jo teigimu, donoro širdies organo apimtis gali būti kiek didesnė ar mažesnė, o plaučių dydis turi būti labai panašus į ligonio, kuriam jie persodinami.

Medikų teigimu, dėl širdies ydos vyrui vystėsi plaučių kraujagyslių hipertenzija, ilgainiui funkciniai pakitimai perėjo į organinius pakitimus, kitaip tariant, kraujagyslės surambėjo. Vien širdies persodinimas rezultatų nebūtų davęs.

Širdies ir plaučių kompleksas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse persodintas pirmą kartą. Pasaulyje tokios operacijos atliekamos nedažnai. Pavyzdžiui, JAV, kur kasmet persodinama daugiau kaip 2 tūkst. širdies organų, širdies ir plaučių komplekso persodinimo operacijų skaičiuojama iki dešimties.



TAIP PAT SKAITYKITE