Sebamed

Plinta rotavirusinė infekcija

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) praneša, kad Panevėžyje stebimas rotavirusinės infekcijos padidėjimas. Per praėjusių metų gruodžio mėnesį gauta 52 pranešimai apie šį virusą. 2010 metais Panevėžio apskrityje rotavirusiniu enteritu sirgo 270 Panevėžio apskrities gyventojų.

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, pasireiškianti vėmimu, karščiavimu, viduriavimu, kūno skysčių praradimu (dehidratacija), bendra organizmo intoksikacija. Rotavirusai gausiai išsiskiria su išmatomis, labai lengvai plinta per užkrėstas rankas, daiktus, vandenį.
Centro specialistai gyventojams pataria ypatingai laikytis rankų higienos. Rankas plauti būtina ne tik pasinaudojus tualetu ar po sąlyčio su ligonio išmatomis, bet grįžus iš parduotuvės, po važiavimo visuomeniniu transportu, kiekvieną kartą  prieš valgį ir maisto gaminimą. Būtina gerti daug skysčių.  Tualetą ir ligonio kambarį valyti atskirais įrankiais bei šluostėmis, naudojant chloro turinčias dezinfekcines medžiagas. Vaiko žaislus plauti muilo ar sodos tirpalu, skalauti tekančiu vandeniu ir išdžiovinti.
Daugiau informacijos Jums pateiks Panevėžio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjas Rimgaudas Markelis, tel. (8 45) 596 170, el. paštas: rimgaudas.markelis@panevezys.vvspt.lt
Panevėžio visuomenės sveikatos centro Darbo organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė (ryšiams su visuomene) Vilda Bajoriūnienė, tel. (8 45) 596 173, el. paštas: vilda.bajoriuniene@panevezys.vvspt.lt


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE