Venoruton spray purškalas kojoms

Plikledis trikdo ligoninių darbą

Jau kuris laikas gatves ir kelius padengus ledui ligoninės perpildytos traumas patyrusių žmonių, praneša LTV naujienų tarnyba.

Dėl to didžiosioms rajonų ligoninėms, į kurias sužalotieji vežami iš mažesnių po reformos uždarytų gydymo įstaigų, teko stabdyti planines operacijas.

Pastarosios dienos greitosios pagalbos medikams ir traumatologams nepagailėjo dozės adrenalino. Lietuvos gatves ir kelius nuklojus ledui, gydytojams teko dirbti dvigubai daugiau nei įprasta.

Gydytojai skaičiuoja, kad šiomis dienomis daugiau nei pusė į ligonines atvežamų žmonių – paslydę ir patyrę traumų.

„Dalis, aišku, yra senesnių žmonių, kurie visa ta pusiausvyra sutrikusi, natūraliai eina apledėjusiu ar apsnigtu keliu ir neretai paslysta ir krenta”, – sakė Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės Skubios traumatologinės pagalbos skyriaus vedėjas   Algimantas Pamerneckas.

Vilniaus greitosios pagalbos medikai sako dar sugebantys išsiversti su turimais resursais, tačiau kitų miestų – rajonų centrų – gydytojams tenka dirbti sudėtingesnėmis sąlygomis.S avaitgalį, savaitės pradžioje, kai slydimo traumų buvo daugiausiai, Šiaulių ligoninėje palatose ėmė stigti vietos ligoniams guldyti.

Rajonų centrų ligoninėms, anot jų vadovų, perdėtas krūvis teko dėl to, kad į jas traumuoti ligoniai suvežti iš aplinkinių mažesnių miestų, kuriuose po reformos uždarytos ligoninės.

„Jaučiasi smarkiai, nes ir dėl menkų sužeidimų jie priversti atvykti čia. Apmaudu tai, kad čia neprisidėjo nei vieno etato, neprisidėjo nė vienos papildomos lovos. O pacientų srautas iš rajonų kokią dalį sudaro? Nėra suskaičiuota, bet manau, apie trečdalis”, – teigė Šiaulių ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vedėjas Robertas Mikalauskas.

Į ligonines plūstant traumų patyrusiems žmonėms, gydytojams teko atidėti suplanuotas operacijas.

„Kada radome perpildytą skyrių ir nė vienos laisvos vietos, tai tie, kurie buvo numatyti guldyti tą dieną, teko jiems pasakyti, kad ateitų vėliau, po savaitės”, – sakė R. Mikalauskas.

Kad ir kaip įtemptai medikams tektų suktis pastarosiomis dienomis, anot jų, pernykščio rekordo, kai vietoj įprastų keliasdešimties sužeistųjų tekdavo priimti po kelis šimtus, šiemet dar neteko sumušti.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE