Nobel biocare

Pietūs biure: ką valgyti, jeigu maistą pamiršote namuose?

Teko patirti tą jausmą, kai esi netoli darbo ir supranti, kad pietų lauknešėlis saugiai liko gulėti šaldytuve? Tokiais atvejais būna sunku sugalvoti, ką valgyti pietums, jei nesinori valgyti kavinėse. Šiandien maisto prekių parduotuvėje galima rasti įvairiausių produktų arba jau paruoštų patiekalų, kurie puikiai tiks biure pietaujantiems žmonėms ir lengvai atstos namuose ruoštą maistą.

Tokiomis dienomis, kai pietų dėžutę pamiršote namie ar pritrūkote fantazijos, ką pasiruošti pietums, svarbiausia nenuklysti valgyti į greito maisto užkandinę. Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė sako, jog tokiais atvejais parduotuvėje galima lengvai rasti maistingų produktų, kurie leis ir toliau išlaikyti visavertę mitybą.

„Savo pirkėjams siekiame pasiūlyti platų asortimentą, kuriame gausu šviežių, kokybiškų ir maistingų produktų. Ieškantys idėjų greitiems pietums mūsų parduotuvėse ras maisto produktų, kurie puikiai pakeis namuose ruoštą maistą. Pirkėjai visuomet gali rinktis šviežiai pagamintų salotų, sumuštinių ar iš anksto paruoštų pietų rinkinių. Mūsų asortimente yra daugiau kaip 300 „Pagaminta IKI“ produktų, kuriuos gamindami nenaudojame maisto priedų ir visuomet užtikriname jų šviežumą. Taip pat siūlome ir vietoje greitai pašildomo maisto išsinešti, tad pirkėjams nereikia sukti galvos, kur rasti mikrobangų krosnelę, kad galėtų mėgautis šiltu maistu“, – sako I. Baltrušaitienė.

Jeigu vis tiek norisi maistą gamintis patiems, o biure tam yra sąlygos, „Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė pateikia porą greitų pietų idėjų, kurias galite pasigaminti net ir biuro virtuvėje. Jomis taip pat galėsite pasinaudoti ir laisvadieniais, kai norisi kažko greito, bet maistingo.

Sumuštiniai – ne tik pusryčiams

Daugelis klaidingai mano, kad sumuštinis yra pusryčių maistas. Kartais tereikia pasitelkti fantaziją ir galima pasigaminti sotų, sveiką ir labai maistingą sumuštinį, kuris puikiai tiks pietums. Maisto ekspertė V.Juodkazienė sako, kad pirmiausia reikia pasirinkti tam tinkamus produktus.

„Rinkitės pilno grūdo duoną, ypač rekomenduojame ruginę, kadangi joje yra gausu skaidulų. Nepabijokite sumuštiniui naudoti dviejų riekių – taip pasigaminsite sotesnį patiekalą, kurį užpildysite ne tik gardžiais, bet ir organizmui naudingais produktais. Dvigubo sumuštinio įdarui rinkitės mėsos ar žuvies produktų – kalakutieną, lašišą ar tuną. Tai pietų, o ne pusryčių patiekalas, todėl drąsiai galima jį užpildyti sunkesniu maistu“, – sako V. Juodkazienė.

Išsirinkus, koks produktas bus jūsų sumuštinio „ašis“, belieka apsispręsti dėl kitų ingredientų ir, svarbiausia, daržovių, kurios suteiks energijos visai dienai.

„Nepamirškite, kad sumuštinis nebūtinai privalo būti perteptas sviestu. Jį gali keisti varškės užtepėlė, pesto padažas ar tiesiog sutrintas avokadas. Avokadai apskritai turėtų būti neatsiejama jūsų raciono dalis, tai yra vienas vertingiausių ir organizmui naudingiausių vaisių. Pietų sumuštiniui nepagailėkite daržovių – rinkitės salotas, ridikėlius, pomidorus, agurkus, paprikas, raudonuosius svogūnus ar mėgstamų žolelių“, – sako V. Juodkazienė.

Jei yra grikių – yra, ką valgyti

Pirmas dalykas, kurį galite padaryti iš ryto atėję į darbą – užsipilti pakelį grikių verdančiu vandeniu ir palikti juos biuro virtuvėje iki pietų. Maisto ekspertės teigimu, pietums renkantis grikius, patiekalas bus ne tik maistingas, bet ir nesudėtingas.

„Tai vienas lengviausių patiekalų, kuris gali suteikti energijos visai dienai, pasotinti ir neapsunkinti jūsų skrandžio. Kol grikiai mirksta vandenyje, užsukite į parduotuvę ir pasiimkite tuos maisto produktus, kurie jums patinka – prie grikių puikiai tinka tunas, o patiekalą pagardinti padės vyšniniai pomidorai, alyvuogės, špinatai ir šlakelis alyvuogių aliejus – kartais pravartu šį produktą turėti ir biuro virtuvėje“, – sako V. Juodkazienė.

Maisto ekspertės teigimu, greiti pietūs gali būti visaverčiai, maistingi ir neabejotinai skanūs. Kartais tereikia atidžiai apsidairyti parduotuvėje ir išlaisvinti savo fantaziją, užuot bėgus į kavinę ar čiupus užkandį greito maisto restorane.

 

TAIP PAT SKAITYKITE