Sebamed

Peršalimo ligos klaipėdiečius puola ir vidurvasarį

Aukšta temperatūra, gerklės skausmas ir kosulys – vidurvasarį ne taip retai pasitaikantis reiškinys. Būtent šie negalavimai klaipėdiečius priverčia praverti gydymo įstaigos duris.

Šeimos gydytojai pastebi, kad permainingi šios vasaros orai patikrina ne vieno klaipėdiečio sveikatą bei atsparumą peršalimo ligoms. Ne vienas jų skundžiasi gerklės skausmu, pakilusia temperatūra ir kosuliu.

Pūlingos anginos, faringitai, peršalimas – tokias diagnozes neretai nustato gydytojai.

Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos pavaduotojos šeimos medicinai Angelės Razgienės nestebina pacientų nusiskundimai, kurie dažniau girdimi šaltuoju metų laiku.

Pasak gydytojos, vasarą dažno žmogaus atsparumą ligoms patikrina permainingi orai.

„Vieną dieną būna aukšta oro temperatūra, o vakare – jau vėsu. Kartais žmogus nespėja persiorientuoti ir tinkamai apsirengti”, – pavyzdį, kaip kartais lengva persišaldyti net vasarą, pateikė A.Razgienė.

Kai kuriuos susargdina karštą dieną iš šaldytuvo ištrauktas bei išgertas šaltas gėrimas ar stipriau papūtęs vėjas. Peršalimą prišaukia suprakaitavimas po fizinio krūvio ar kai neužsigrūdinus neriama į šaltą vandens telkinį.

Peršąlančiųjų gretas padidina ir dažnoje įstaigoje įrengti oro kondicionieriai.

Klaipėdos senamiesčio sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Rita Seniūnaitė pasakojo, kad lietingomis dienomis kai kuriems pacientams paūmėja sąnarių skausmai, radikulitai.

Pasak A.Razgienės, didelė oro temperatūrų kaita taip pat atsiliepia sunkiems ligoniams, sergantiems lėtinėmis ligomis. Kraujospūdžio šokinėjimai būdingi sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.

Vasarą gydytojams nėra kada atsipūsti ne tik dėl peršalusių ar kitų sveikatos problemų turinčių pacientų, bet ir atostogaujančių kolegų.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE