Gudručio vaistinė

Per pirmąjį pusmetį – pusė tūkstančio operatyviosios kontrolės patikrinimų

Per 2011 m. pirmąjį pusmetį Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT) ir jai pavaldžios teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos operatyviąją valstybinę visuomenės sveikatos kontrolę atliko 551 objekte. Operatyvioji kontrolė paprastai atliekama pagal piliečių skundus, kitų institucijų pranešimus ar turint kitos pagrįstos informacijos, kad gali būti teikiamos nesaugios sveikatai paslaugos.
Dažniausiai operatyviąją kontrolę atliekantys visuomenės sveikatos specialistai lankėsi paslaugas teikiančiuose objektuose: sporto klubuose, kirpyklose, grožio salonuose, kosmetikos kabinetuose, baseinuose. Taip pat patikrinta nemažai švietimo įstaigų – ypač teikiančių ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo paslaugas.
295 patikrinimų (54 proc.) metu nustatyta higienos normų pažeidimų. Beveik pusė operatyviosios kontrolės metu tikrintų kirpyklų ir kitų grožio paslaugų teikėjų veikė nusižengdami higienos normoms, o iš patikrintų švietimo įstaigų daugiau nei pusė neatitiko visuomenės sveikatos reikalavimų.
Už pažeidimus buvo surašomi administracinių teisės pažeidimų protokolai ir taikomos nuobaudos. Dviem sporto klubams pritaikytos rinkos ribojimo priemonės.
Pernai VVSPT ir jai pavaldžios įstaigos atliko 1938 operatyviosios kontrolės patikrinimus. 1543 atvejais (80 proc.) nustatyti pažeidimai. Per pirmąjį 2010 m. pusmetį buvo 575 operatyviosios kontrolės atvejai, 72 proc. iš jų rasti pažeidimai. „Aišku, kol kas per drąsu džiaugtis, nes šie skaičiai priklauso nuo daugybės aspektų. Tarp jų – ir sumažinta administracinė našta verslui. Bet tai, kad mažiau sulaukėme signalų apie nesaugią veiklą ir mažiau randame pažeidimų, leidžia tikėtis, kad visuomenės sveikatos saugos padėtis gerėja. Mūsų tikslas – ilgainiui tapti labiau ūkio subjektų konsultantais nei baudėjais”, – tvirtina VVSPT specialistai.
Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Biekštaitė,
Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
vyr. specialistė (ryšiams su visuomene)
el. p. lina.biekstaite@vvspt.lt
tel. (8 5) 277 8036
mob. tel. 8 678 83 454


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE