Higienos instituto specialistų teigimu, mokinių, kurių mokymosi ir papildomo ugdymo krūvis yra per didelis, imunitetas yra prastesnis, jie dažniau skundžiasi galvos skausmais, nervine įtampa, irzlumu, greitu nuovargiu, net nuovargiu iš ryto, prastu apetitu ir kitais negalavimais.
Pasak mokslininkų, moksleivių apklausos parodė, kad 67,9 procento 11-12 klasių moksleivių bendras ugdymo krūvis yra per didelis ir viršija 48 valandų savaitinio krūvio ribą. 48,6 procento mokinių pamokų skaičius mokykloje taip pat yra per didelis, 57,9 procento moksleivių per ilgai ruošia pamokas.
Mokslininkų duomenimis, moksleiviai, kurių mokymosi ir papildomo ugdymo trukmė yra ilgesnė negu 48 valandos per savaitę, 1,31 karto dažniau serga ūmiomis kvėpavimo takų virusinėmis, virškinimo trakto, šlapimo takų ir kitomis ligomis, palyginti su tais, kurie mokosi 48 ar mažiau valandų per savaitę. Didelį krūvį patiriantys vaikai 1,62 karto dažniau skundžiasi įvairiais negalavimais jiems dažniau skauda ar svaigsta galva, vaikai skundžiasi irzlumu, nervine įtampa, prastu apetitu, greitai pavargsta, jaučia nuovargį iš ryto.
Tie moksleiviai, kurie ruošia pamokas ilgiau nei rekomenduojama – 13 valandų per savaitę, blogesne savijauta skundžiasi 2,1 karto dažniau, o tiems, kurie mokosi fakultatyvuose, kursuose ar papildomai dirba su repetitoriais daugiau nei 3 valandas per savaitę, prasta savijauta pasireiškia 1,75 karto dažniau nei tiems, kurių krūvis neviršija rekomenduojamų normų.
Šiuo metu Bendrojo lavinimo mokyklų higienos normoje reglamentuojamas 32 akademinių valandų per savaitę pamokų krūvis 11-12 klasių mokiniams taip pat viršijamas.