REXSAN

Penktadalis Lietuvos moksleivių visai nesportuoja

Maždaug penktadalis (22 proc.) Lietuvos moksleivių teigia visai nesportuojantys, o laisvalaikį praleidžia žiūrėdami televizorių, prie kompiuterio ar bendraudami su draugais. Mažai sportuojantys ar aplamai vengiantys tai daryti motyvavo laiko ir noro tuo užsiimti stoka bei sporto klubų ir būrelių šalia trūkumu.

Tai paaiškėjo VšĮ „Iniciatyvos fondas” inicijavus Lietuvos moksleivių nuomonių dėl fizinio aktyvumo apklausą, kurią atliko tyrimų bendrovė RAIT.

Tyrimo duomenimis, 16 proc. Lietuvos moksleivių sportuoja kasdien, daugiau nei trečdalis (36 proc.) – 3 kartus per savaitę. Penktadalis respondentų (21 proc.) teigė sportu užsiimantys 1–2 kartus per savaitę, 3 proc. – kelis kartus per mėnesį, o 2 proc. – kartą per mėnesį ar rečiau. Šiek tiek daugiau nei penktadalis moksleivių (22 proc.) teigė visai nesportuojantys.

Sportuojančių retai ar visai nesportuojančių paklausus, ką jie veikia laisvalaikiu, 7 iš 10 respondentų (70 proc.) atsakė žiūrintys televizorių, daugiau nei pusė (po 55 proc.) leidžia laiką su draugais ir naudojasi kompiuteriu, ketvirtadalis skaito knygas (25 proc.) ir piešia (23 proc.). 12 proc. moksleivių groja kokiu nors muzikos instrumentu, 7 proc. dainuoja, o 5 proc. užsiima kita veikla.

„Tyrimu siekėme išsiaiškinti Lietuvos moksleivių nuomonę apie fizinį aktyvumą ir sportavimo įpročius. Aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas yra būtinas siekiant sveikesnės savijautos. Deja, dalis Lietuvos jaunimo prioritetą teikia ne judėjimui, o kompiuterinėms technologijoms, televizoriui ir kitiems pasyviems užsiėmimams”, – sakė VšĮ „Iniciatyvos fondas” projektų koordinatorė Inga Smirnovienė.

Trečdalis (33 proc.) retai sportuojančių Lietuvos moksleivių nurodė, kad dažniau tai daryti trūksta laiko, kas šeštam (16 proc.) trūksta noro, o 13 proc. – sporto klubų, būrelių šalia. 11 proc. moksleivių atsakė, kad jiems visko užtenka. Šiek tiek rečiau buvo paminėtos priežastys, kad stinga valios, kantrybės ar užsispyrimo (6 proc.), kad neturi sąlygų sportuoti (5 proc.), kad grafikas netinkamas užsiimti sportu (5 proc.), trūksta tėvų palaikymo, paskatinimo (3 proc.). 13 proc. apklaustųjų nurodė kitus motyvus, o 11 proc. neišreiškė savo nuomonės šiuo klausimu.

Tyrimo metu spalio mėnesį buvo apklausta 250 šalies moksleivių nuo 7–18 metų amžiaus.


Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE