Venoruton spray purškalas kojoms

Penkis kartus vėžį įveikusi britė sulaukė 100 metų

Didžiojoje Britanijoje gyvenanti moteris klastingą ligą vėžį įveikė penkis kartus ir sulaukė šimto metų.

Elena Makdonald (Ellen McDonald) vis dar yra stipri, nors ir ištvėrė kelias sunkias operacijas, po vienos iš kurių net buvo pakviestas kunigas paskutiniam patepimui, rašo britų dienraštis „The Daily Mail”.

Lidse (Leeds) gyvenanti E. Makdonald gimė 1911 metais. Sveikatos problemos prasidėjo tada, kai praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžioje jai buvo diagnozuotas krūties vėžys. Tada moteriai buvo pašalintos abi krūtys.

Po kelerių metų Elenai buvo nustatytas tulžies pūslės vėžys. Tulžies pūslė buvo pašalinta, o vėliau atlikta dar viena operacija, nes vėžys išplito.

1963 metais moteriai buvo diagnozuotas žarnyno vėžys. Po auglio pašalinimo operacijos niekas nebetikėjo, kad britė išgyvens.

„Su vėžiu kovojau iš viso penkis kartus, tačiau sugebėjau laimėti. Man buvo pašalintos abi krūtys, (…) buvo pašalinta ir tulžies pūslė. Išgyvenau žarnyno vėžį. Kai po vienos operacijos atsibudau, chirurgas man pasakė, kad operacija baigta, tačiau jis nežinąs, ar aš išgyvensiu. Prisimenu, šalia manęs stovėjo kunigas ir skaitė Bibliją. Kažkas dar ten buvo ir verkė, – pasakojo ištvermingoji močiutė. – Tačiau jiems pasakiau, kad esu kovotoja, ir ištvėriau. (…) Žinoma, ir chemoterapija padėjo. Dabar mano sveikata yra gera.”

„Mano patarimas, kaip gyventi ilgai, yra sunkiai dirbti ir būti aktyviems. 26 metus keturiomis šveičiau grindis už valandą gaudama šilingą. Man regis, sunkus darbas veikia kaip variklis. (…) Nemanau, kad yra koks nors ilgaamžiškumo receptas. Tai tiesiog likimas”, – sako E. Makdonald.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE