Biorythm

Paukščių čiulbėjimas – nusikaltimų skaičiui mažinti

Viename Kalifornijos mieste nusiklastamumo lygis krito, mero tvirtinimu, dėl plunksnuotųjų draugų – paukščiukų – giesmių įrašų transliavimo.

Praeitais metais Lankasterio miesto meras priėmė gana keistą sprendimą – jis per 70 garso kolonėlių sumanė leisti įrašytą paukščių čiulbėjimą. Kaip praneša „The Wall Street Journal“, lyginant su 2010 metų lygiu, smulkių nusikaltimų sumažėjo 15 proc., sunkių – 6 proc.

Lankasterio miesto meras Rexas Parrisas tikina, kad tai – ne sutapimas, o subtili psichologija. „Dabar visi esame kur kas geresnės nuotaikos, aplink gera ir gražu – impulsyvių nusikaltimų įvykdoma kur kas mažiau“, – džiaugėsi meras.

Dauguma vietinių gyventojų, tarp jų ir šerifas, sutinka, kad paukščiukų čiulbėjimas tikrai bent iš dalies prisideda prie nusikaltimų mažėjimo. Čiulbėjimo įrašų autorius tikina, kad žmonija nuo seno džiaugėsi paukščių giesmėmis, anot jo – tai puikus nusiraminimo būdas.

Vis dėlto, magiška raminančia čiulbėjimo galia tiki ne visi, rašo newser.com. Kai kurie skeptikai tvirtina, kad nusikaltimų mažėjimas su paukščių giesmėmis visai nesusijęs.

„Nusikalstamumo lygis krito ir kituose miestuose ir miesteliuose“, – atkreipia dėmesį kriminologijos ekspertas.

TAIP PAT SKAITYKITE