Nobel biocare

Patogus sėdėjimas – būdas išsivaduoti iš nugaros skausmų

Per ilgai arba netaisyklingai sėdint gali įskausti nugarą, tačiau šie rūpesčiai gali tapti praeitimi dėl Vokietijos mokslininkų sukurtos naujos kėdės, kuri pradeda skleisti garsus, perspėdama sėdintį žmogų, jog laikas pajudėti.

Risto Koiva ir jo bendradarbiai iš Vokietijos šiaurės vakaruose esančio Bylefeldo universiteto išrado kėdę „Intelli Chair”, tyrinėdami „sonifikaciją” – triukšmo panaudojimo galimybes informacijai perduoti.

„Keturi lietimui jautrūs jutikliai įtaisyti kėdės sėdynėje, o dar keturi atloše; jie nustato, kaip sėdi naudotojas, – aiškino R.Koiva. – Jų duomenys siunčiami į kompiuterį „Bluetooth” (ryšio) moduliu.”

Jeigu kėde nustato, kad žmogus sėdi netinkamai arba per ilgai, ji pradeda triukšmauti, perspėdama, kad laikas pakeisti pozą.

Fizikos ir kompiuterių specialistas Thomas Hermannas sakė, kad „Intelli Chair” labiausiai orientuota į namuose dirbančius žmones, tačiau ši kėdė gali būti naudojama bet kur.

„Ji gali būti naudojama mokyklų klasėse arba dideliuose biuruose, siekiant optimizuoti darbo ritmą, nustatant, kada darbuotojams reikia padaryti pertrauką”, – aiškino 40 metų mokslininkas.TAIP PAT SKAITYKITE